Eesti ja Šveits panid kokku ühise jazzifestivali ({{commentsTotal}})

Kontrabassimängija Taavo Remmel
Kontrabassimängija Taavo Remmel Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eestis saab LUG_TLL festivali raames 6.-10. oktoobrini kuulda põnevat improvisatsioonilist muusikat suurepärastelt Šveitsi muusikutelt. Üles astuvad ka meie jazzimaastiku ühed paremad tegijad. Kontserdid leiavad aset peamiselt Tallinnas, klubis Philly Joe's, aga ka Viljandi ning Tartu jazziklubides.

Festivalil astub üles maailmamuusika areenil kõrgelt hinnatud Scala Nobile, Euroopa jazzilavadel tuntust kogunud Gabriele Pezzoli trio, tšellist Zeno Gabaglio, LUG_TLL Experiment ning palju tunnustust pälvinud Nolan Quinn projektiga "Dreaming of Place Unseen". Lisaks astuvad üles Eesti muusikud Mart Soo, Paul Daniel, Raun Juurikas, Virgo Sillamaa, Taavo Remmel ja Kadri Voorand.

Festival on alguse saanud sõprussuhetest kahe riigi muusikute vahel, mis on viinud kaheksa aasta jooksul sügavama koostööni. 2007. aastal kohtusid Bukarestis, Rumeenias ansambel Ajavares ning šveitslastest vendade trio Q3. Sõpruskond on tänaseks läbi erinevate koostööde laienenud ja nii tekkis idee kahe riigi vahelisest projektist. Sündis minifesival TLL >LUG, LUG_TLL. Eestit festivali raames väisav trummar ja TLL >LUG festivali korraldaja Brian Quinn kirjeldab oma suhet Eestiga: "Peale selle, et siin ootavad mind alati saun, meri ja hea muusika, on minu jaoks peamine kohtuda siinsete toredate inimestega ja vanade heade tuttavatega."

LUG_TLL on jätk 2014. aastal Luganos toimunud pilootüritusele TLL >LUG, mil viis Eesti mainekat jazzansamblit (Kadri Voorand Trio, VindPower, Elletuse, Joel Remmel Trio ning Sigmund) astusid üles Šveitsis. Sündmuse korraldajateks sealt poolt oli Q3 koostöös Lugano linnaga, Eesti poolt Avarus koostöös Eesti Jazzliiduga. "Kõik need Eesti muusikud, keda tean, suudavad jätta igale noodile oma sõrmejälje. Tundub, nagu jagaksid need muusikud mingit päris oma esteetikat ja tugevat ning omanäolist helikeelt. Just seda olen neid muusikuid Šveitsi kutsudes soovinud näidata oma sealsetele kolleegidele," nendib Quinn.

LUG_TLL raames Eestis toimub ka mitmeid põnevaid ning ainulaadseid ühisprojekte, nii kontsertvormis kui ka töötubade raames. "On äärmiselt põnev, et LUG_TLL raames täitub ka minu ammune unistus mängida koos pianist Raun Juurikaga ning seda koos kitarrivirtuoosi Virgo Sillamaaga. Samuti pean suureks privileegiks musitseerida koos kontrabassist Taavo Remmeliga, kes koos Gabriele Pezzoli ja minuga moodustab juba aastaid koostööd tegeva trio. Eestis esitlemegi oma viimast albumit "Viljandi". Ütelge siis, kas saaks Eesti, eestlased ja Eesti muusika olla enam rohkem meie tegevuse keskel," ütleb Brian Quinn.

Festivali kava:

6. oktoober, Viljandi Jazziklubi (kohvik Fellin)
uksed 19.00
"LUG_TLL Experiment" (CH/EE)
Raun Juurikas - klahvpillid
Virgo Sillamaa - kitarr
Brian Quinn - löökpillid

8. oktoober Tallinnas klubis Philly Joe's
19.00. Zeno Gabaglio (CH) solo / Zeno Gabaglio + Mart Soo ja Paul Daniel (CH/EE)
20.30. Scala Nobile (CH)
Sandro Schneebeli kitarr
Max Pizio saksofon

8. oktoober Tartu Jazziklubi
21.00 Gabriele Pezzoli Trio
Gabriele Pezzoli klaver
Taavo Remmel kontrabass
Brian Quinn löökpillid

9. oktoober Tallinnas klubis Philly Joe's
19.00. Kadri Voorand Trio (EE)
20.30 Gabriele Pezzoli Trio (CH/EE)
Gabriele Pezzoli klaver
Taavo Remmel kontrabass
Brian Quinn löökpillid

10. oktoober Tallinnas klubis Philly Joe's
19.00. "LUG_TLL Experiment" (CH/EE)
Brian Quinn - löökpillid
Oliver Illi - klahvpillid, elektroonika
Raun Juurikas - klahvpillid
Virgo Sillamaa - kitarr

20.30. Dreaming of a place unseen (CH)
Nolan Quinn - trompet
Jonathan Maag - saksofon
Oliver Illi - klaver
Simon Quinn - kontrabass
Brian Quinn - löökpillidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: