Kultuurileht Sirp peab 75. sünnipäeva ({{commentsTotal}})

{{1444060122000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Täna 75 aastat tagasi ilmus esimest korda kultuurileht Sirp, mis toona kandis nime Sirp ja Vasar. Oma ajaloos on Sirp teinud läbi mitmesuguseid muutuseid ja kunagisest propagandalehest on saanud praeguseks ainuke nädalaleht, mis peegeldab kultuurisfääri sügavuti.

Peatoimetaja Ott Karulini arvates on peavoolumeediast erinemine ja oma nišis tegutsemine pigem konkurentsi eeliseks ning seda ei tasu peljata.

"Mulle küll tundub, et Sirp võikski olla heas mõttes selline viimane mohhikaanlane, kes vaatamata kõigele kirjutab süviti, võimalikult laiahaardeliselt kultuurinähtustest ja võibolla hoiab ikkagi kinni sellest paberilehe formaadist, mis ei välista ju seda, et lood on veebis üleval," mõtiskeb Karulin Sirbi olukorrast ajakirjandusmaastikul.

Karulini sõnul valitseb kultuuriväljaannete seas, hoolimata ühisest eesmärgist, tänasel päeval siiski pigem konkurents.

"Erinevad kultuuriväljaanded on selgelt ikkagi konkurendid ja võibolla isegi aeg-ajalt isegi asjata." Samas leiab Karulin, et selge on see, et raha saavad kultuuriväljaanded samast rahakotist ja samadel põhjendustel. "Ehk ei ole halb mõte märksa enam koostööd teha, kuigi väike konkurents tuleb alati kasuks." Ta rõhutab, et võib-olla on see isegi hea - kui kultuuriväljaanded hakkaksid ennast mõõtma ainult peavoolu meedia väljaannetega, nende tiraažide ja lugejate arvuga, siis tunneksd nad ennast kogu aeg väga halvasti.

Karulin leiab, et probleemiks on eesti kultuurimeedia kättesaamatus muukeelsele lugejaskonnale ning Sirp omade jõududega siin esialgu palju ära ei suuda teha.

"Mulle tundub, et see on pigem riiklik küsimus ja kui vaadata, et ETV+, millele ma soovin edu ja jõudu - selle jaoks on kultuuriministeerium vahendeid leidnud, et siis võibolla see võiks olla see lipulaev," ütleb Ott Karulin. "Võibolla on tulevikus ETV+ ja tema portaalid just see koht, kus tulevikus tuleb kokku ka eesti keeles kirjutatud kultuuriajakirjandus venekeelsena."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: