Arvo Pärdi uus kogumik: kvaliteetne kammermuusika lastele ({{commentsTotal}})

Foto: Kaupo Kikkas / ERR

Laulja ja dirigendi Kadri Hundi algatusel on valminud Arvo Pärdi lastemuusika kogumik "Lapsepõlve lood". Laulud kõlavad Raadio Laste Laulustuudio väikeste lauljate esituses ja muusikat mängib eesti noorte klassikaliste muusikute paremik. Mõne hetke pärast algab Vene Kultuurikeskuses Sügisjazzi kontserdina kogumiku esitlus.

Värskelt valminud kogumik sisaldab mitmeid omal ajal koolilaulikutest tuttavaid laule ja uue elu on saanud ka seni Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Arvo Pärdi keskuse arhiiviriiulitel seisnud käsikirjad. Laulja ja dirigendi Kadri Hundi sõnul on lapsemeelsus, rõõm ja lust läbivaks kõikides Arvo Pärdi lastelauludes.

„Kõik need inimesed, kellega koos ta noorena lasteansamblite juures töötas, iseloomustavad teda kui väga lastesõbralikku inimest ja ma võin seda kinnitada ka meie praeguse koostöö põhjal,“ rääkis Raadio Laste Laulustuudio juhendaja, dirigent Kadri Hunt AK-le. „Ja isegi kui mõned on nostalgilised ja kurvema alatooniga, siis ikkagi võib öelda, et tema hinges on praeguseni säilinud laps, ja need laulud kõik on just lapse mõtlemisele väga arusaadavad.“

Kadri Hundi sõnul kõlab plaadil kvaliteetne kammermuusika lastele. Klassikalist muusikat silmas pidades arranžeeris helilooja Tauno Aints Arvo Pärdi klaverisaadetest uued värvikad instrumentaalseaded.
„Sellel plaadil mängib Eesti noorte klassikaliste muusikute paremik,“ arvas Hunt. „Ja tõesti, me oleme püüdnud teha niivõrd ilusat head ja viimistletud kammermuusikat, kui me oleme osanud.“

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: