Arhitektuurimuuseum näitab Narva ja Haapsalu linnuste tulevikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Kaks linna. Haapsalu ja Narva linnuse rekonstrueerimise ideevõistlused" Autor/allikas: Eesti Arhitektuurimuuseum

Täna avatakse Eesti Arhitektuurimuuseumis näitus "Kaks linna. Haapsalu ja Narva linnuse rekonstrueerimise ideevõistlused". Näitusel on välja pandud kõik Narva ja Haapsalu linnuse arhitektuurivõistlusele laekunud tööd.

Käesoleval aastal toimusid arhitektuurivõistlused kahe väärika Eesti linnuse rekonstrueerimiseks. Konkursi lõppeesmärgiks on kujundada kavanditele tuginedes mõlemad ajaloolised objektid kaasaegseks muuseumi ning ürituste läbiviimise kohaks, mis ei tohiks seejuures kaotada oma ajaloolist ilmet.

Käesoleva aasta juunis lõppenud Narva kindluse arhitektuurivõistlusega sooviti leida terviklik lahendus nii linnuse territooriumile kui ka hoonetele. Linnusesse kavandatav avastuskeskus peaks muutma piirkonna Eesti ja Euroopa esindusobjektiks ning ühtlasi võimendama piirkonna ajaloolist väärtust. Võiduprojekt on kavas realiseerida osaliselt juba 2018. aastaks ning tervikuna viie aasta jooksul.

Samuti juunis lõppenud Haapsalu piiskopilinnuse ideevõistlusega soovis Läänemaa muuseumide sihtasutus saada ideid, milline võiks välja näha väikesesse linnusesse kavandatava keskaja muuseumi arhitektuur. Sihtasutus tahtis näha uut sissepääsupaviljoni ja kohviku asukohta ning muuseumis liikumise logistilist lahendust, sest muuseum paikneb keldrites ja kolmel maapealsel korrusel. Muuseumide sihtasutus tahab rajada nelja miljoni euro suuruse toetusega väikesesse linnusesse aasta ringi kasutatava keskaja tegevusmuuseumi-teemakeskuse.

Haapsalu piiskopilinnuse tööde valmimise tähtajaks on kavandatud 2018. aasta ning Narva linnuse võiduprojekt on kavas realiseerida osaliselt 2018. aastaks, kuid tervikuna 5 aasta jooksul.

Näitus "Kaks linna. Haapsalu ja Narva linnuse rekonstrueerimise ideevõistlused" avatakse täna, 7. oktoobril kell 17 -18 Eesti Arhitektuurimuuseumis.

Üritusel saavad sõna arhitektuurivõistluse korraldajad, võidutööde autorid ja teised projektiga seotud inimesed:
Triin Ojari, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor
Andres Toode, Sihtasutuse Narva muuseum juhataja
Anton Pärn, Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid  juhataja
Peeter Pere, EAL, Haapsalu võistluse žürii esimees ja Narva linnuse võistluse žürii liige
Margit Aule, KAOS arhitektid OÜ
Kalle Vellevoog, JVR OÜ

Näituse korraldajad: Eesti Arhitektide Liit, SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, SA Narva Muuseum.

Näitus on Arhitektuurimuuseumis avatud kuni 8. novembrini.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Eesti Arhitektide Liit, Eesti Arhitektuurimuuseum

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: