Toomas Järveti dokumentaalfilmis "Karmil pinnal" pole näitlemisel kohta ({{commentsTotal}})

Foto: Facebook

Juba sel reedel jõuab Eesti kinodesse Toomas Järveti dokumentaalfilm "Karmil pinnal". Režissöör tegi filmi kokku neli aastat, mille jooksul külastas ta korduvalt Palestiinat ning oli tunnistajaks Iisraeli ja Palestiina vahelisele konfliktile, mis inimeste igapäevaelu varjutab.

Film räägib kunagisest Palestiina poliitvangist Maherist, kes teeb oma elus kannapöörde ning leiab uue kire kaasaegses tantsus. Tal tuleb silmitsi seista kultuurinormide, tavade ja perekonna eelarvamustega. Igapäevaelu varjutab aga pidevalt Iisraeli ja Palestiina konflikt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nad mõtlevad sellele pidevalt, nende igapäevases jutus on alati see sees, tuleb välja, et kes kus kusagil nägi midagi toimumas, mingit konfliktisituatsiooni, kellegi tuttavaga midagi juhtus, kellegi lähedasega. See on teema, mis puudutab praktiliselt iga perekonda Palestiinas, nad on sellest läbi kasvanud," selgitas Järvet ise.

Esilinastuse ajaks on Eestisse tulnud ka filmi peategelane, kes ühtlasi aitab korraldada linastusi Palestiinas. Maher kinnitab, et selles filmis ei ole näitlemisel kohta.

"Ta on näinud peaaegu kõike, mis puudutab minu tantsimist ja elu ja kõike muud, mis mind ümbritseb. Ta on mind jälginud nii nagu ma tavaliselt olen, selles filmis pole näitlemist," kinnitas Maher.

Dokumentaalfilm "Karmil pinnal" ei ole klassikaline konfliktifilm kahe riigi vahelistest suhetest, vaid tegemist on ühe kunstniku looga keerulistes tingimustes.

"Nad tahaksid, et ta looks perekonna, nad tahaksid, et ta võtaks naise, hangiks endale korraliku kodu, kulutaks oma raha pere heaks. kõige raskem ongi tal oma lähedaste veenmisega, et ta on selline nagu ta on ja et tema kirg on tants," lisas režissöör.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: