Von Krahli teatris algab muutusterohke hooaeg ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Von Krahli teatri uue hooaja märksõnaks on muutused ja autoriteater. Lisaks uuslavastustele hakkab teatris tegutsema kinosalong ning elektroonilise muusika sari AUX.

Algava hooaja muudatustest rääkides ütles uus teatrijuht Mart Koldits, et uuel hooajal töötatakse roteeruvate truppidena, mis moodustatakse igaks lavastuseks eraldi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Krahl on väike teater ja me ei saa 20 inimest palgal hoida ja nii me tegutseme vaba kunstnike kollektiivina, meid ühendab idee ja vaimsus, jättes ruumi ka veel pidevale verevahetusele. Me iga kord moodustame trupi sellest ja nendest inimestest," lausus Koldits.

Esimene uuslavastus jõuab vaatajateni 31. oktoobril ja see kannab pealkirja "Keegi ei räägi koeraga normaalselt".

Tööd jätkab ka Von Krahli akadeemia, mille loengute põhjal peaks senisel teatrijuhil Peeter Jalakal valmima telesari tuleviku teemadel.

"Ma juba tegelen ühe projektiga, mis on üle aegade üks ambitsioonikamaid. Nimelt on meil plaanis teha üks 12-osaline telesari mille nimi on "Jaik", mis saab alguse umbes 20 aasta pärast tulevikus aastal 2035 ja seal me käime läbi nähtusi teooriaid ja võimalusi, mille alged on tänases päevas olemas," selgitas Jalakas.

Uudse algatusena alustab tööd elektronmuusika sari AUX, kuhu kutsutakse tuntud esinejaid kogu maailmast, ning kinosalong, kus esinevad noored muusikud ning näidatakse vanade lavastuste videosalvestusi.

"Me üritame pakkuda hästi toredaid esinejaid, kes ei ole veel nii tuntud, kroonikas suurelt väljas, aga kes teevad väga head muusikat," ütles Kinosalongi perenaine Kersti Karro.

Esimene kinosalong toimub juba järgmisel nädalal, kus külaliseks on noorlaulja Pille-Riin Karro ja vaatamiseks 2003. aastal aastal välja tulnud lavastus Luikede järv.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: