Aivar Tommingas viimast korda härra Maurusena laval: see on ikka selline asi, mida on alati rõõm teha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aivar Tommingas ja Karl-Andreas Kalmet etenduses
Aivar Tommingas ja Karl-Andreas Kalmet etenduses "Tõde ja õigus. Teine osa" Autor/allikas: Siim Vahur

Aivar Tommingas on juba üheksa aastat mänginud Tallinna Linnateatri etenduses "Tõde ja õigus. Teine osa" härra Mauruse rolli, kuid täna on etendus viimast korda laval, mille järel tuleb vaimuka ja elutarga koolijuhi amet tuleb seljataha jätta.

12. veebruaril 2005. aastal oli Tallinna Linnateatri Põrgulaval "Tõde ja õigus. Teine osa" esietendus. Kuigi algul oli härra Mauruse osas Aarne Üksküla, siis juba 9 aastat on selles rollis ülesse astunud Aivar Tommingas. 7. oktoobril on aga selle lavastuse viimane etendus ning selleks puhuks andis Tommingas kommentaari, kuidas ta enesetunne enne viimast etendust on ning mis on tema jaoks selle teose juures kõige olulisem.

Kuidas tunne on - kas on kahju ka viimast korda "Tõde ja õigus. Teist osa" mängida?
Muidugi on kahju - see on ikka selline asi, mida on alati rõõm teha ja nüüd mul sai juba ka üheksa aastat täis seda mängida. Ta on minu jaoks väga tähtis tükk, kuna see on ikkagi mingisuguse hästi tähtsa missiooniga nii publikule kui meile kõigile, kes me seda mängime.

Mis on muutunud selle aja jooksul - näitlejaskond ju muutus näiteks 2012. aastal suures osas?
Nojah, aga eks see lavastus on ikka see sama, selles ei ole mingeid muutusi. Uued poisid või endised poisid, suurt vahet ei ole. Tore, et vahepeal on juba uued noored tekkinud, kellega mul on ka väga rõõm seda teha.

Mis on teie enda jaoks selle etenduse juures kõige olulisem sõnum - miks seda on juba 10 aastat mängitud?
See Tammsaare fenomen on minu jaoks ikka niivõrd tähtis ja suur asi. See sõnum eestlusest - see on ikka kõige olulisem selle lavastuse juures.

Kas tänase etenduse juures on viimase korra puhul midagi teistmoodi ka?
Seda ma ei tea, võib-olla tulevad mingid üllatused. Ma kardan, et tulevad - midagi vist plaanitseti.

Väga täpselt siiski ei tea öelda, kuid ilmselt ikkagi valmistatakse mingit üllatust ette.

Mitu korda te ise seda mänginud olete, kas olete kokku lugenud?
Mina isiklikult olen osalenud võib-olla 120's etenduses. Üldse on seda kokku mängitud aga üle 150 korra.

Suur aitäh kommentaari eest ja palju edu teile selleks viimaseks etenduseks - loodetavasti läheb kõik hästi ja tuleb vägev viimane etendus.
Kindlasti läheb hästi, pole ta kunagi niimoodi lõppenud, et midagi halba jääks hinge kummitama. Ta on alati meile rõõmu pakkunud, nii noortele kui ka minule.

Lisaks tahaksin ma väga tänada ka Elmo Nüganeni sellise suurepärase dramatiseeringu eest. Kui on ikkagi lavastus, mida me viimati mängisime eelmise aasta novembris ja tegime selle nüüd ilma proovita mõni päev tagasi uuesti ära - see räägib iseenda eest!

Palju edu kõigile näitlejatele ka ERR kultuuriportaali poolt ning suured tänud, et selline lavastus publiku ette jõudis ning rahva meelt sedavõrd kaua lahutas!

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: