Paavo Järvi alustas esinemisi Tokyos NHK sümfooniaorkestri peadirigendina ({{commentsTotal}})

Paavo Järvi
Paavo Järvi Autor/allikas: Ülo Josing (ERR)

Dirigent Paavo Järvil on seljataga esimesed kontserdid Tokyos NHK (Jaapani ringhäälingu) sümfooniaorkestri uue peadirigendina. Jaapani muusikaavalikkus valmistas kenasti ette Eesti maestro tuleku Tokyo tipporkestri peadirigendi ametisse.

Paavo Järvi esimene kontsert orkestri ees uues ametis toimus juba nädalapäevad tagasi, 3. oktoobril Tokyo NHK Hallis, kus on aset leidnud kõik tema kolm esimest õhtut. Paavo alustas sümboolselt Gustav Mahleri grandioosse "Ülestõusmissümfooniaga" (sümfoonia nr 2 c-moll, "Auferstehung"), mis oli kavas nii 3. kui ka 4. oktoobril. Nimekate solistidena tegid kaasa soome metsosopran Lilli Paasikivi ja Kanada sopran Erin Wall, samuti Tokyo muusikakolledži koor. 3. oktoobri kontsert oli raadios otseülekandes.

Kolmas avakontsert 8. oktoobril toimus samas saalis kavaga prantsuse muusikast, ettekandel Claude Debussy sümfooniline poeem "Fauni pärastlõuna", Maurice Raveli Klaverikontsert G-duur ning Hector Berliozi "Fantastiline sümfoonia". Raveli solist oli samuti tuntud, prantslane Jean-Yves Thibaudet, kes on varem esinenud koos ka meie ansambliga Vox Clamantis.

Kaks järgmist Paavo Järvi kontserti NHK orkestriga leiavad aset veel suuremas ja kuulsamas, Suntory Hallis 14. ja 15. oktoobril. Siinset Richard Straussi muusikaga kava esitatakse mõlemal õhtul: helipoeemid "Don Quixote" op. 35 (solistideks norra tšellist Truls Mørk ja jaapani vioolamängija Ryo Sasaki) ja "Till Eulenspiegeli lustakad vembud" op. 28, seejärel süit muusikast ooperile "Roosikavaler".

Ka 14. oktoobri kontsert tuleb raadios otseülekandele ja on samas plaanitud Suntory Hallis Paavo Järvi ametisse pühitsemise piduliku tseremooniaga kontserdina.

Paavo Järvil on oma uue orkestriga veel üks kontsert – see toimub väljaspool Tokyot 17. oktoobril Iwakis, kus kontserdipaigaks on Alios Arts Center. Sel õhtul kõlavad samad R. Straussi poeemid ka samade solistidega, aga lõputeoseks on Sergei Rahmaninovi Sümfoonia nr 2 e-moll op. 27.

Paavo Järvi on toonud Jaapanisse Euroopa muusika esinduslikud ja parimad kavad.

Jaapan omakorda võtab Järvit kenasti vastu – muusikaelu- ja plaadiajakiri Record Geijutsu on valinud ta oma oktoobrikuu artistiks (Artist of the Month) ning tema foto kaunistab ajakirja oktoobrinumbri esikaant. Paavo esimene plaat NHK orkestriga ilmus samuti just nüüd, ja sellel on Richard Straussi "Kangelase elu" op. 40 ning "Don Juan" op. 20. CD laskis välja firma Sony Japan.

Veel kaks kontserti on Järvil sama orkestriga oktoobri lõpus, 23. ja 24. oktoobril taas NHK Hallis, mil kavasse tuleb ka Erkki-Sven Tüüri "Aditus".Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: