Arvustus. Rebel Angeli meeletu intensiivsus ({{commentsTotal}})

{{1444639649000 | amCalendar}}
Rebel Angel
Rebel Angel Autor/allikas: Jaana Nõu/Rebel Angel

Kontsert

Rebel Angel

Manna La Roosa, Tallinn, 10. oktoobril

Plaat

Rebel Angel

"Forever In Love EP" (neonblack.ru)

8/10

Äärmiselt ebaõiglane on kirjutada plaadiarvustuses ülimalt heast kontserdist, mille andis vaid alla aasta tegutsenud Rebel Angel läinud laupäeval oleskelupaigas Manna la Roosa. Rebel Angel tõestas end vaimustava ja sütitava live-bändina ning Lotte Jürjendal vampstaarina, kes tühistab laval nickiminajde ja taylorswifitide tüüpi tooted. Lotte sarnaneb pigem Yoko Ono või Grace Jonesiga, kui sarnasusi otsida.

Praeguses Eesti muusikas kindlalt atraktiivseimat kombot, Rebel Angelit kuulates meenub sarnasusi ja stiile terve rida alates krautrock'i masinlikkusest, 90ndate päkapikudisko biitide ja electroclash'i energiani. Meenub, aga läheb kohe ka meelest, sest bändi esinemine on sedavõrd intensiivne ja uusi elemente kuhjub selle käigus peadpööritava tempoga peale. Rebel Angel on varjatult melanhoolne, aga samas nihilistlik, ta laenab juba kasutatut ja samas tühistab selle, otsides seda ületades uut tasandit. See on ülekäteläinud ulakas disko, positsioon, aga mitte poos.

Kaos instrumentides on kontrollitud stiilikoodide kaudu, kogu korralageduses on see anarhia siiski kammitsetud, seda eriti plaadil. See ongi peamine vahe võrreldes kontserdiga – kui hillitsetult see kõik plaadil kõlab. Muidugi, ükski esitus ei kordu ja ülesastumine laval sõltub tuhandest pisiasjast, kuid Rebel Angeli puhul pole peamine stiilipuhtus ega sõnum – pigem on see mittestiil, ebadisko, oluline on siinjuures olek ise, meeleolu, sellesse sisenemine ja selles viibimine. Rebel Angeli muusika ongi äärmiselt füüsiline, sellepärast on ta ka laval kõige mõjusam.

Seetõttu võikski äsja väljaantud EP "Forever In Love" olla pigem flaier tulevastele kontsertidele kui lubadus albumiks. Aga albumit ootaks küll, isegi kui see ei sisaldaks plaadi nimilugu, mida on juba jõutud nimetada viimase 30 aasta parimaks kodumaiseks tantsulooks.

Kuula siit ja vaata ERR videot EP nimiloost:

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: