Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas teatrifestival "Kuldne Mask"

11. korda toimub Eestis rahvusvaheline teatrifestival "Kuldne Mask", tuues Eesti vaatajaile koju kätte valiku vene teatri eelmise hooaja parimatest lavastustest. Festivali avab täna õhtul muusikal "Chaplin" Peterburi muusikalise komöödiateatri esituses.

Aasta tagasi Broadway'l esietendunud muusikali libreto keskendub Charlie Caplini biograafiale. Ligi 130-liikmelisse truppi kuuluvad koor, orkester ja balletirühm. Lavastus pälvis festivalil "Kuldne Mask" nii parima muusikali kui ka nais- ja meesosatäitja preemiad. Nimiosalist kehastab Jevgeni Zaitsev, kes valiti välja sadade kandidaatide seast.

"Nimiosalisele olid ette kirjutatud täpsed ülesanded, mida täita. Ta pidi õppima mängima viiulit, sõitma rulluiskudel ja kõndima köiel. Peaosalisega töötas lavastamisel isiklik režissöör, kes tegeles ainult temaga, et Chaplinist saaks ehtne Chaplin," ütles muusikalise komöödiateatri direktor Juri Švartzkopf.

Festivali kavas ei ole autorilavastusi või väga suuri eksperimente, küll aga klassikatekstide värskeid tõlgendusi. Kuldse Maski kõige eksootilisem külaline on Novosibirski teatri Krasnõi Fakel rohkete auhindadega pärjatud lavastus "Onegin", mille on lavastanud noor, aga juba tuntud lavastaja Timofei Kuljabin. Samuti jõuab lõpuks Tallinnasse ka Dmitri Krõmovi laboratooriumi ja Draamakunstikooli lavastus "Hiline armastus".

Festivali rahvusvaheliste programmide juht Tamara Arapova ütleb, et klassika tõlgendamine tekitab alati vaidlusi - üks võtab vastu, teine mitte. "Minu arvates sõltub see vaataja ettevalmistusest, sest harjumatu lähenemine viib inimese välja tema mugavustsoonist ja inimene peab valima, on ta valmist klassikale uut moodi lähenema või mitte."

Festival Kuldne Mask kestab kuni 20.oktoobrini ja etendused toimuvad lisaks Rahvusooperile Estonia ka Vabal Laval ning Vene Teatris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: