Uus dokumentaalfilm avab Eesti ja Soome folkmetalistide tegeliku olemuse ({{commentsTotal}})

Foto: FB

Režissöör Liina Paakspuu on saanud valmis tunniajalise dokumentaalfilmi „Hundi süda sees“, mille peategelased on kaks folk-metali bändi: Metsatöll Eestist ja Finntroll Soomest. Film jõuab Eesti kinodesse oktoobri lõpus. Film portreteerib Eesti ja soome muusikuid, püüdes tabada nende ühisjooni ja folk-metali hingeelu.

Liina Paakspuu eesmärk oli näha, mis on põhjamaise folk-metali olemus. „Seal on selliseid ühiseid jooni, mis on täitsa põnevad. Ühest küljest on ta selline naiivne, teisest küljest müstiline, ja ma arvan, et selle filmiga saab sellest natuke aimu küll,“ rääkis Paakspuu AK-le.

Laulja ja trummar Marko Atso leiab, et film aitab paremini mõista muusikute tegelikku olemust. „Filmi põhiline mõte on näidata põhjamaist bändimeest. Seda, kes nad tegelikult on ja mida nad teevad vabal ajal, millest nad mõtlevad. Ümber lükata võib-olla mõningal määral see mentaliteet, et helimees on kindlasti nahkpükstega ja pidevalt õlleauru all – nii, nagu see kujundlikult on üle võlli loodud. Seal filmis saab aru, kes me tegelikult oleme.“

Mehed hindavad filmi juures eelkõige seda, et see on aus ning et seal pole näitlemist ja teesklemist.

Laulja ja kitarrist Markus Teeäär usub, et film on aus. „Mingeid stsenaariumeid meile kätte ei joostud, ega helistanud me ka ise, et tulge nüüd, ma olen praegu jube heas vormis, nüüd tasub teha. Ma arvan, et nad olid natukene pahased, sellepärast, et tuli välja, et me ei olegi nii edevad. Pigem ei löönud edevus välja, vaid pidur, aga õnneks mitte halvas mõttes. Jäime ikkagi iseendaks.“

Enne kui Metsatöll siirdub poolteist kuud kestvale Euroopa turneele, annavad nad uue filmi sissejuhatuseks kaks kontserti - neljapäeval Tallinnas ja reedel Tartus.

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: