Ugala teatris arutletakse pärast etendust tüki üle pikemalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Ugala teater alustas eile õhtul vestlussarja "Jutud, mis algavad siis, kui etendus lõpeb", milles kõlavad seisukohad, mis avavad lavastuse eri vaatenurki ja laiendavad selle tõlgendamisvõimalusi.

Esimese avaliku arutelu eel vaadati David Mameti võimu-draamat "Oleanna", mida mängitakse Viljandi Gümnaasiumi auditooriumis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

See on eluline, ent siiski pigem tavatu lugu ühe ülikooli professori ja üliõpilase suhetest, kus naisüliõpilase nõrk edasijõudmine tekitab õppejõus kaastunnet, kuid üliõpilane valib väljapressimise ja ahistamissüüdistuste taktika seades ohtu õppejõu karjääri, kodu ja pere.

"Ega õppejõud küll ka oli võib-olla kohati veidi pealetükkiv oma kehakeelega. Aga eks ta lootis oma eesmärki saavutada, vahendeid valimata," avaldas etenduse kohta arvamust Olustvere põhikooli õpetaja Anu Mikkor.

Tallinna ülikooli noorsootöö lektori Urmo Reitavi sõnul juhib see kindlasti tähelepanu ka mõnele vajakajäämisele meie haridussüsteemis. "See, milline on õpetaja roll, kuidas me mõtestame lahti mis on õppimine ja haridus laiemalt. Ja ka õppija roll ja kellel see vastutus siis lõpuks lasub, kas õpetajal või õppijal," ütles ta.

Ugala teater plaanib pärast eilset esimest vestlusõhtut etendusejärgseid arutelusid ka kindlasti jätkata.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: