Eesti pianistidega klaveriansamblid annavad kontserte Hiinas ja Saksamaal ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Silver Kuusik, Menu

Eesti pianistide Klaveriorkester esineb Hiinas Shanghai muusikamessil ning Shanghai kunstide festivalil, Saksamaal Karlsruhe kõrgemas muusikakoolis toimub Kalle Randalu klaveriansambli KlaVier õhtu, kus teeb kaasa kaks eesti pianisti. Mõlemad ansamblid esitavad ka Eesti muusikat.

Klaveriorkestri (Estonian Piano Orchestra) esinemised algasid 14. oktoobril ja lühikontsertidega Shanghais, Aasia suurimal muusikainstrumentide messil Music China näidatakse kuni 17. oktoobrini ühtlasi nelja Estonia klaverivabriku kontsertklaverit, mis on välja pandud messiplatsile ja millel eesti pianistid mängivad.

Lisaks lühikontsertidele Shanghai messil külastab Klaveriorkester ka Shanghai ülikooli, kus tutvustab loengkontserdil üliõpilastele eesti muusikat.

Klaveriorkester annab messiga koostöös toimuval Shanghai rahvusvahelisel kunstidefestivalil ka kaks täiemõõdulist kontserti, 18. oktoobril festivali vabaõhulaval ning 19. oktoobril Shanghai kontserdisaalis. Selles kavas kõlavad seadetena Mihhail Glinka, Bedřich Smetana, Maurice Raveli ja Richard Wagneri teosed, eesti muusikast aga originaaloopused, Urmas Sisaski klaverisümfoonia "Universumi hääled" op. 88 neljale klaverile ja kaheksale pianistile ning Jaan Räätsa Kontsert kaheksale pianistile neljal klaveril op. 126.

Lauri Väinmaa juhtimisel tegutsevas Klaveriorkestris mängib neli meie tuntud muusikutest koosnevat klaveriduot – Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske, Kai Ratassepp ja Mati Mikalai, Piret Väinmaa ja Lauri Väinmaa ning Reet Kopvillem-Ruubel ja Piret Habak. Klaveriorkestri esinemisi Hiinas korraldab Eesti Kontsert, kes on sinna esinema plaanitsenud ka teisi meie muusikuid.

Karlsruhe huvitav muusikaõhtu toimub 15. oktoobril Karlsruhe Kõrgema Muusikakooli Wolfgang Rihmi nime kandvas foorumis aga ainuüksi selle kõrgkooli klaveriprofessori Kalle Randalu eestvedamisel ja tema osalemisel koos teiste külalismuusikutega. Kalle Randalu juhtimisel tegutseva ansambli KlaVier neljale pianistile lisandub sel õhtul veel neli pianisti ning vastavalt kavale ka teisi külalismuusikuid. Esinejate koosseisus on kunstnikke mitmest rahvusest, Eestist on pärit pianistid Kalle Randalu ja Toomas Vana, saateansamblis teeb kaasa samuti Eesti juurtega kõrgkooli kitarriprofessor Boris Björn Bagger.

"KlaVierEnsemble" nime kandva õhtu programmis on heliloojad Franz Danzi, Felix Otto Dessoff, Darius Milhaud ning kaks eesti autorit, Peeter Vähi ja Urmas Sisask. Siin kavas on kõik oopused, ka varasemate saksa autorite omad, kõlamas originaalversioonis. Peeter Vähilt esitatakse 20-minutiline teos "Pianisti nädal internetis" kaheksale pianistile, elektrikitarrile ja löökpillidele, mida on varem mänginud näiteks ka Klaveriorkester Tallinnas festivalil "Klaver". "Pianisti nädal ..." on kõlanud veel mitmel pool, sealhulgas ka muusikametropolis Londonis.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: