Eesti lugeja armastab endiselt rohkem paberraamatuid ({{commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Tallinna keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas kantakse maha vaid need raamatud, mis on nii öelda kapsaks loetud. Populaarsematest raamatutest tuleb uusi eksemplare juurde tellida.

"Lasteraamatud, klassikakirjandus, populaarsemad krimikirjanikud, populaarsemad armastusromaanid - sellised on asjad, mida uuesti ja uuesti loetakse," lausus Tallinna keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna juhataja Kristel Palk "Aktuaalsele kaamerale".

Kuigi e-raamatute populaarsus on ka Eestis kasvamas, kinnitab Eesti rahvusraamatukogu direktor Janne Andresoo, et Eesti lugeja armastab endiselt rohkem paberraamatuid. Andresoo sõnul napib rahvaraamatukogudes kaasaegsete lasteraamatute eksemplare.

"Lihtsalt puht majanduslikel põhjustel need võimalused uut raamatut hankida on siiski piiratud, siin me ei saa rääkida sellest, et me pigem vähendame seda füüsilise raamatu mahtu, et pigem tahaksime neid sinna juurde," lausus Andresoo.

Rahvusraamatukogu viies korrus, kus kunagi oli kataloogisaal, on ere näide sellest, kuhu tänapäeva raamatukogud on liikumas.

"Me olemegi seda ala siin muutnud selliselt, et inimestel oleks võimalikult mugav töötada, ehk siis raamatukogu kui töökeskkond ja lisaks mugavatele lugemisaladele on osadele lugejatele väga oluline rühmas tegutsemine ja seetõttu oleme sealpool avamas uusi rühmaruume," selgitas Andersoo.

Rahvusraamatukogu kõige värskem uuendus on aga lasteala, kuhu külastajad saavad alates oktoobri lõpust oma lapsed lugema või mängima jätta, et ise töösse sukelduda.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: