Kadrioru staadionihoone laguneb ka juubeliaastal ({{commentsTotal}})

Foto: Indrek Gutmann

Kadrioru staadionihoone, mis on üks ainulaadsemaid betoonehitisi sõdadevahelises Euroopas, saab tuleva aasta juulis 90-aastaseks. Linnale kuuluv hoone vajab hädasti remonti, kuid järgmise aasta eelarvekavas pole hoone korrastamiseks midagi ette nähtud.

Kadrioru staadioni hoone avati 1937. aastal, arhitektiks oli Elmar Lohk ja ehitusinseneriks raudbetoonehitiste asjatundja August Komendant, kelle üleilmne tuntus põhineb hilisemal ajal Ameerika Ühendriikides tehtud töödel. Muinsuskaitse alla kuuluva Kadrioru staadionihoone olukord pole praegu kiita.

Kadrioru staadioni direktori Olavi Sikka sõnul ei ole hoone heas seisus. 2001. aastal tehti küll hädavajalikud remonditööd ja maja läbi ei saja, kuid konstruktsioonid ja siseruumid vajavad uuendamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kiirest remondivajadusest räägiti juba 1998. aastal, mil valmis ekspertiis. Linn pole hoone omanikuna aga plaaninud hoonet renoveerida ka eelseisvaks juubeliaastaks.

Tallinna spordi- ja noorsooameti juhataja Rein Ilvese sõnul on linna prioriteet sportimisvõimaluste pool ning järgmise aasta eelarvesse on plaanitud areeni valgustus, et pimedal ajal võistlused toimuda saaks.

15 aasta taguste hinnangute kohaselt kuluks hoone renoveerimisele ligikaudu miljon eurot. Linn ja riik on seni koos rahastanud sihtotstarbeliselt vaid väljakukatte ja jooksuraja uuendamist. See toimus neli aastat tagasi Euroopa noorte kergejõustiku meistrivõistluste eel.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: