Veiko Õunpuu: mis siis, kui see on parim võimalik maailm? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Veiko Õunpuu
Veiko Õunpuu Autor/allikas: ERR

"Plekktrummi" stuudios käis külas lavastaja Veiko Õunpuu, kes andis sügisel välja enda uue filmi "Roukli" - saates rääkis ta filmi loomisest, tagasisidest ning filosoofilistest tagamaadest.

"Minul isiklikult oli päris mitu sihti - üks oli see, et ma tahtsin aru saada, kas on võimalik teha ilma avalikku raha kaasamata mängufilmi, mis oleks täispikk ja põhimõtteliselt oma peamistes komponentides meenutaks midagi säärast, mida üldiselt kinodes nähakse," tõi Õunpuu välja põhiliselt eesmärgid, mida ta filmiga "Roukli" seadis. "Teine plaan oli kuidagi viia näitlejatega töö teisele tasemele, et see muutuks oluliselt orgaanilisemaks ja usutavamaks."

Film "Roukli" osaleb ka Tokyo rahvusvahelisel filmifestivalil, mille üks korraldajatest peab Veikot üheks praeguse aja silmapaistavamaks režissööriks. See olukord seab filmi ka palju rahvusvahelisemasse ja suuremasse konteksti ning selle najal kerkib ülesse ka globaalne sõjatemaatika. "No ta tõukus mingil määral sellest painest, aga huvitavam tundus ikkagi see küsimus, et mis inimesel viga on," mõtestas Õunpuu lahti filmi inspireeritust Venemaa-Ukraina konfliktist.

Enda praeguse filmikeele ja mõtteviisi koha pealt tõi režissöör välja, et teda huvitab kõige enam just valmisloodud skeemidest möödavaatamine ning loost lahtisaamine. "Lähtepositsiooniks on lugu väga hea, aga mulle tundub, et nendel lugudel on mingi mina-funktsioon - me tahame samastuda mingisuguse looga, kus kangelane võidab mingid tingimused ja jõuab lõpuks mingile täiusele, kus kõik on harmoonias." Selline lahendus tundub Õunpuule aga ääretult umbne ning talle pakub rohkem huvi see, et selline asi lahti loksutada ja jõuda hoopis mingisse nii-öelda "teise kohta".

"Mulle pakub viimasel ajal huvi see mõte, et mis siis, kui see on parim võimalik maailm - see tundub nii imelik mõte, aga see on mulle hakanud huvi pakkuma," tõi Veiko Õunpuu lõpetuseks välja end viimasel ajal enim inspireerinud mõtte.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: