Eestis tähistati ettelugemise päeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Juba 22. korda toimus Eestis ettelugemise päev. Sel puhul loeti paljudes raamatukogudes lastele raamatuid, et tõsta raamatu- ja lugemishuvi ning väärtustada ettelugemist, kui kuulajat arendavat lugemisvormi.

"Nad lähevad nagu fantaasiat täis kuidagi, et võib-olla tulevikus ise nad hakkavad midagi kirjutama või luuletama, et ma arvan, et see on igas mõttes hariv," rääkis luuletaja Helin Vill "Aktuaalsele kaamerale".

Võrumaa keskraamatukogus peeti tänase päeva puhul aga juba teist korda lugemismaratoni "Loeme suu magustaks". Maratoni idee on lihtne, iga laps loeb ette ühe minuti.

Ja kui aeg täis, helistatakse kella ning laps annab raamatu edasi järgmisele. Iga loetud minut annab lapsele ühe kommi ning võitjaks saab see, kes jõuab kõige kauem lugeda. Koolivaheajaks Tallinnast Võrru vanaemale külla tulnud 7-aastased Mariete ja Janete leidsid, et sellised maraton on tore, aga veel toredam on ise lugeda.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: