Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

llmus Javier Cercase romaan Hispaania kodusõjast

Javier Cercase romaani „Salamise sõdurid“
Javier Cercase romaani „Salamise sõdurid“ Autor/allikas: Toledo

Toledo kirjastus andis välja Hispaania autori Javier Cercase romaani "Salamise sõdurid", mis räägib ilustamata Hispaania kodusõjast ja selle haavadest kuuskümmend aastat hiljem.

Raamatu teljeks on omaaegne keskpärane luuletaja ja mõjuvõimas poliitik Rafael Sánchez Mazas ning eriti juhtum kodusõja lõpust, mil ta tänu vaenlase leeri kuulunud lihtsa sõdurpoisi suuremeelsusele mahalaskmiselt eluga pääses. Selle sündmuse jälgi ajades asub kirjanikust minategelane otsima ajaloolist ja inimlikku tõde. Romaan pakub ühelt poolt dokumentaalsusega piirnevat põnevat ja intrigeerivat lugu ning teisalt sügavalt inimlikku, kohati pisarateni liigutavat anonüümse kangelase elusaatust ja elurõõmu.

Javier Cercas (1962) on rahvusvaheliselt laialt tuntud ja tõlgitud ning Eestis seni avaldamata Hispaania autor. Mari Laane eestinduses ilmunud "Salamise sõdurid" (2001) on Cercase läbimurderomaan, mis avas Hispaanias tee pikalt mahavaikitud sõjahaavade kajastamisele kirjanduses ning on seal koha leidnud viimaste kümnendite mõjuvaimate teoste hulgas.

Toledo kirjastus on pühendunud peamiselt hispaaniakeelsete maade autorite eestindamisele. Hispaania suurte nüüdiskirjanike teostest on sel aastal ilmunud ka Enrique Vila-Matase "Dublinesk" Triin Lõbusa tõlkes.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Toledo

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: