Belgia-Prantsuse kunstnik toob vaatajateni žestikuleerivad käed ({{commentsTotal}})

Marjolijn Dijkmani näitus „In Our Hands (Meie kätes)”
Marjolijn Dijkmani näitus „In Our Hands (Meie kätes)” Autor/allikas: Rundum

Rundum artist-run space esitleb Tallinna Fotokuu kõrvalprogrammis Belgia/Prantsuse kunstniku Marjolijn Dijkmani näitust „In Our Hands (Meie kätes)”.

Oma loomingus erinevaid meediume (foto, video, installatsioon, sekkumised avalikus ruumis) kasutav kunstnik toob Tallinnasse ühe oma viimastest videoteostest,mis vaatleb käežeste, mida kasutatakse mõjutamise, suunamise, hoiatamise või ettekuulutamise eesmärgil. Žestid moodustavad koreograafia, kus vaimsetest poliitiliste praktikateni pärit varieeruvad liigutused on välja võetud nende tavapärasest kontekstist, omandades nii uusi tähendusi. Film esitab animatsiooni läbipaistvatest virtuaalsetest kätest. „In Our Hands” tegeleb küsimustega tehisintellektist, antropomorfsest ettekujutusest ülimast intellektist, mida me, kas suudame või ei suuda ohjata. Kogu näitust saadab heliteos, kompositsioon, mis koosneb kaheksateistkümnest arvuti poolt genereeritud binauraalsest toonist.

Näituse avamisele 22. oktoobril eelneb kell 18 toimuv artist talk, kus kunstnik tutvustab nii oma loomingut kui ka projektiruumi Enough Room for Space, mille üks asutajatest ja eestvedajatest ta on.

Näitus toimub koostöös Rundumi partnerorganisatsiooni Belgia artist-run space`iga Lokaal 01, seetõttu saabub koos kunstnikuga Tallinnasse ka üks selle projektiruumi eestvedajatest Frederik Vergaert, kes viib vestlustläbi ning tutvustab samuti oma tegemisi ja Belgia artist-run praktikaid.

Marjolijn Dijkman (1978) elab ja töötab Brüsselis, Belgias ning Saint Mihielis, Prantsusmaal. Ta on lõpetanud 2001. a Amsterdamis asuva Gerrit Rietveldi Akadeemia meedia osakonna ning täiendanud end hiljem Piet Zwarti Instituudis Rotterdamis ja Jan van Eycki Akadeemias Maastrichtis. 2009. aastast töötab ta õppejõuna AKV St. Joosti Kunsti- ja Disainiakadeemias vabade kunstide teaduskonnas. Koos Maarten Vanden Eynde`ga on ta ka üks loomingulise initsiatiivi Enough Room for Space eestvedajatest.

Frederik Vergaerton kunstnik ja juba üle kümne aasta ka artist-run space’i Lokaal 01 kunstiline juht Antwepenis ja Bredas. Lokaal 01 pakub 5-6 nädalaseid residentuure kujunemisjärgus kunstnikele, kriitikutele ja kuraatoritele. Vergaert on teinud rohkem kui 80 näitust nii Lokaal 01’ ruumides kui ka väljaspool ning töötanud koos üle 250 kunstnikuga. Ta on seotud ka mitmete eksperimentaalsete kõrvalprojektidega (Traffic) koostöös kunstnike ja kunstnike poolt algatatud projektidega.

22. oktoobril:
Artist talk18:00 (Rundum, ARS’i hoovimaja)
Näituse avamine 19:30 (Rundum, ARS’i peahoone 1. korruse projektiruum)

Näituse lahtiolekuajad 22.10 – 08.11.2015:
N-R 15:00-19:00
L-P 13:00-19:00

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: RundumHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: