Jim Ashilevi: on vaja karastuda ({{commentsTotal}})

Foto: Taavi Hallimäe/ERR

Jim Ashilevi on näitleja, kirjanik ja saatejuht. Viimati kirjutas ta romaani "Kehade mets", mille ta täies pikkuses rahvale ette luges.

„Tahtsin tunda vahetut kontakti publikuga, nagu näitlejatöös,“ kommenteeris Ashilevi „Ringvaates“. „Selles oli midagi rituaalset, nagu lahtilaskmine oma teosest. See hakkab elama oma elu.“

Teine aspekt oli raamatu väljaandmiseks rahakogumine. „Tahtsin teha offline-hooandjat,“ ütles Jim. „Me istume liiga palju ekraanide taga. Tahtsin kohtuda nende inimestega, kes minusse usuvad ja neile midagi vastu anda.“ Suurem osa trükieelarvest tuligi kuulajatelt ja fännidelt.

Üllatavalt paljudel fännidel oligi aega 12 tundi kohal olla ja kogu raamat ära kuulata. Raamat pole elulooraamat, kuid lähtub siiski autori elust. „See on õrn teema, millest keegi ei jää puudutamata. Tahtsin kirjutada raamatut, mis tooks uue hääle siia koori juurde,“ kommenteeris Ashilevi teemavalikut, milleks on meeste ja naiste suhted.

Põgenikekriisiga seotud rassismipuhangut meie ühiskonnas kommenteeris Ashilevi nii: „Ühiskond muutub, mina muutun. Mina olen elus. Olen saanud terve elu väga palju tähelepanu, olen terve elu olnud enda arust superstaar. Inimesed maast-madalast räägivad bussipeatusest, tahavad katsuda juukseid. Ma saan aru sellest, ma ei eelda, et kui keegi näeb välja näiteks nagu asiaat, et ta on Eestis sündinud.

Olen elanud maailmas, kus mina ja mu õde on superstaarid, sellega tuleb toime tulla, on vaja karastuda. Minu plaani on kirjutada bestsellereid ja mängida hästi laval.“

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: