"Roukli" linastub Tokyo filmifestivali võistlusprogrammis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Hooandja

Veiko Õunpuu mängufilm "Roukli" linastub 22. oktoobril Aasia olulisima filmikonkursi, Tokyo filmifestivali, võistlusprogrammis.

See on esimene kord, mil Eesti film mainekal festivalil kaasa teeb. Tokyo festival on üks Aasia olulisimaid festivale ja sama kõrgel tasemel filmimaailmas nagu Veneetsia, Berliini või Cannes'i festivalid. Tokyo on aidanud rahvusvaheliselt läbi lüüa sellistel kineastidel nagu vennad Coenid, Aki Kaurismäki ja Nuri Bilge Ceylan. Tokyo festival on Õunpuud soovinud võistluskavva juba aastaid.

"Põhjus, miks valisin Veiko Õunpuu "Roukli" võistluskavva, oli see, et Õunpuu on üks huvitavamaid filmitegijaid. Mind vaimustas tema eelmine töö "Püha Tõnu kiusamine". Olin seda nähes vapustatud," tõi välja festivali programmidirektor Yoshi Yatabe.

"Roukli" on Veiko Õunpuu viimane mängufilm, mis jõudis sel sügisel kinodesse. Väikest talukogukonda ähvardab lähenev sõda. Hirmunud elanike elu pööratakse pea peale, kui majja saabuvad kaks põgenikku, kes pagevad salapärase ja nähtavasti kättemaksuhimulise Peedu eest. Järgnevad sündmused süüvivad habrastesse sidemetesse inimeste vahel ja indiviidi iseolemise tähendusse nende taustal. Pealtnäha pessimistlik lähtepunkt areneb filmi edenedes millekski märksa mitmetahulisemaks - teoseks, mis kujutab sügava inimliku ühenduse haprust ja taaskehtestab selle kui õiguspärase võimaluse, juhul kui õpime teisest inimesest lahti laskma.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: