Vabale Lavale jõuavad täiesti tavalised inimesed ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Vaba Lava teatrikeskuses vaagitakse soolise ebavõrdsuse probleeme. Uuslavastuses "Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised" antakse seekord sõna täiesti tavalistele inimestele, kes kõik on väga erilised.

Dokumentaal lavastuses teevad kaasa meediauurija Merike, naisteajakirja tegevtoimetaja Anna-Liisa, drag queen Andrus, IT-töötaja Helen ja loodusteaduste õpetaja Olev, kes räägivad oma isikliku loo soolise ebavõrdsuse teemal. Lavastaja Tiina Söödi sõnul on lavastuse aluseks osatäitjatega tehtud intervjuud ning eesmärgiks pakkuda publikule laiemat pilti selle teemaga seotud

Lavastaja Tiina Sööt toob välja, et üldse midagi teha selle probleemiga, on kõigepealt vaja seda teadvustada. "Eesti ühiskonnas on see probleem nii nähtamatu ja inimesed ei taha sellest rääkida - selles mõttes ongi oluline, et inimesed kõigepealt üldse räägiksid."

Lavastuses tõstatatakse probleemidena üles nii ebavõrdsust perekondlikus rollijaotustes kui ka palgalõhet, aga murekohti on ka mujal.

"Fookuses on meeste ja naiste kajastatus meedias - lisaks on küsimuse all soostereotüüpide ja välimuse seosed, rääkides põhiliselt sellest, kuidas meestel on väga keeruline vähegi oma välimuse poolest erineda," lisab Sööt.

Enamus lavastuses osalejatest ei ole varem näitlejatööga kokku puutunud ning põhjused, miks keegi otsustas projektis osaleda, on erinevad.

Ajakirja Naised tegevtoimetaja tõi välja, et tal oli ka korraks selline tunne, et üks asi on kirjutada oma lugu, mis on natukene nagu anonüümne, teine asi on seda rääkida täiesti võõrastele inimestele, mille peale tal tekkis isegi nagu hirm selle ees. "Minu jaoks on ta võibolla terapeutiline - minu amet on ajakirjanik ja ma pidevalt julgustan inimesi lugusid rääkima ja nüüd ma siis olen ise selles rollis, et räägin oma väga isiklikku, pisut ebamugavat lugu, lootuses, et sellest on kasu."

"Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised" esietendub Vaba Lava käesoleva aasta kuraatorprogrammi raames, etendust mängitakse Vaba Lava väikses saalis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: