Toomas Tammis: linnad on kokkuvõttes inimestele, kes seal elavad ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Admiraliteedi basseini äärde rajatav kaubanduskeskus on tekitanud palju segadust ning praegusel hetkel ollakse jõutud lootusetusse olukorda, kus isegi halvad otsused ei päästa enam eriti midagi. "Terevisiooni" stuudios oli Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis, kes arutles veidi selle probleemi tagamaade üle.

"Me kipume nägema seda, et meil ei ole suurt selgust, mida me oma linnast tahame - üheltpoolt on läbitud detailplaneeringu protsess, kus nii omanikud, omavalitsus, linnakodanikud on kuidagi leidnud omavahel kompromissi, et kesklinna me ei raja suuri kaubanduskeskuseid. Nüüd, kui me oleme aga aru saanud, et see sama asi kerkib ilmselt kõige olulisema koha peale Tallinnas, siis on natukene arusaamatu olukord," toob Tammis välja enda vaate sellele probleemile.

Ta toonitab, et kesklinna võiks arendada pigem inimese vaatepunkti silmas pidades ning jätta tahaplaanile kogu turunduslik külg. "Plaaneringu käigus oli sinna plaanitud pigem tänavad majade vahel - kui seda nüüd niimoodi öelda, et see ei ole ju väga suur vahe, et katame tänavad klaasiga ja piirame suletud ustega," lisab Toomas Tammis, et see on aga ikkagi radikaalne vahe, kuna see ei ole ikkagi avalik ruum, sest see läheb mingitel tundidel öösel kinni ning seal on pigem kaubanduspinnad ja kontorid.

"Ma arvan, et kõik on muudetav ja kõike saab ümber ehitada - kõige suurem probleem on aga see, et me ehitame sellist eelmise sajandi keskpaiga linna, mis on moraalselt ja füüsiliselt end ammendanud," leiab Eesti Kunstiakadeemia dekaan olevat suurimaks probleemiks.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: