Lavale jõuab lavaka 27. lennu bakalaureusetöö "Klaasist loomaaed" ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

VAT teatris esietendub praegu Lavakunstikooli 27. lennu bakalaurusetöö "Klaasist loomaaed", mille oma õpilastega on lavastanud näitleja Katariina Unt, kes kehastab ise ka üht peaosalist.

Näidendi autor, Ameerika 20. sajandi tuntumaid dramaturge Tennessee Williams on oma teost ise nimetanud mälestusnäidendiks. Loo keskmes on noore mehe Tomi emotsionaalsed noorpõlvemeenutused oma emast ja õest, kelle oleviku peamiseks osaks olid aga samuti vaid mälestused.

Näitlejatudeng Karl Laumets toob välja, et alguses tundus, justkui Tom on tema jaoks natukene kauge. "Aga siis ma kaevasin ta endast üles ja ma arvan, et minu jaoks on ta praegu väga lähedane ja läbi Tomi ma olen saanud enda jaoks läbi mõtelda ja sõnastada väga olulised teemad."

Kursuse juhendaja ja lavastaja Katariina Undi sõnul oli diplomilavastuse materjali valiku üks kriteeriume, et see oleks psühholoogiline draama ning teiseks näitlejanna enda suur huvi Williamsi naistegelaste vastu. Ehkki korraga lavastada ja kandvat rolli mängida on riskantne väljakutse, leiab Katariina Unt, et seekord erinevad rollid pigem põimuvad ja toetavad üksteist.

"See, et ma olen nende noorte õpetaja, on üks külg - ma olen nendele ka kolleeg ja ma olen omakorda nende lavastaja ja neid tundes ja teades, siis need omavahel toetavad teineteist." Ta toob välja ka neljanda aspekti, et ea poolest ma võiksin olla ka nende ema. "See ei ole üldse vähe oluline, sest need tunded, mis mul nende noorte vastu on, on samamoodi emana kaetud."

Lavastusele ülimalt minimalistlik visuaalne vorm, paneb esiplaanil särama näitlejad oma täpse ja detailselt läbitunnetatud esitusega.

Katariina Unt lisab, et see oli algusest peale teada, et olustikku ja olmet ei tule. "Mina usun näitleja kõikvõimalikkusesse, näitleja on kõikvõimas ja minu jaoks on see teatri olemus."

Lavakunstikooli diplomilavastust "Klaasist loomaaed" mängitakse Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: