Mart Kadastik: raamatu kirjutamisprotsess on nauding ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Ringvaate stuudios oli külas Mart Kadastik, kes andis välja juba enda neljanda romaani - seekordse romaani nimi on "Eluaegne" ning see räägib keerulisest armastusloost ning minevikust pärinevast seksuaalsest painest.

"Mul on tagasiside esimeste raamatute põhjal vägagi abiks olnud ja ma tean, millele rohkem rõhku panna," ütleb Mart Kadastik, et nüüdseks, kui neljas teos on valmis saanud, siis hakkab vaikselt kirjanikuamet selgemaks saama. "Kõige suurem vahe selle teose puhul eelnevate raamatutega on olnud see, et ma sain seekord pühenduda ainult sellele raamatule - ei olnud segavat tööd nagu varasemate puhul."

"Raamatu kirjutamisprotsess on nauding - ta nõuab küll pühendumist ja vaeva ning sa pead olema kontsntreerunud sellele tööle," toob Kadastik välja ja rõhutab, et kõigele vaatamata on see talle ikkagi puhas nauding. "Vahel on mul lõpule jõudes kahju, et ma pean sellele teosele punkti panema."

Homme esitletakse ka Mart Kadastiku kirjutatud näidendit "Suudlus Postimehega", kuid Kadastik toob välja, et mingit orgiat ei ole vaja karta. "Kuigi nimi on selline, siis seal midagi seksuaalset toimuma ei hakka."

"Eluaegne" on Mart Kadastiku neljas romaan. Autori kujutamisviisis vahelduvad grotesk ja huumor, kargus ja soojus. Varem on ilmunud Mart Kadastiku romaanid "Kevad saabub sügisel" (2013), "Suvi sulab talvel" (2013) ja Katariina Tammertiga kahasse kirjutatud "Paarismäng" (2014).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: