Film "Hundi süda sees" avab põhjamaade folkmetali olemuse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

30. oktoobril jõuab kinodesse Eesti folkmetal ansamblist Metsatöll ning Soome bändist Finntroll rääkiv dokumentaalfilm "Hundi süda sees", milles rääkisid lähemalt Metsatöllu liidel Markus Teeäär ning filmi režissöör Liina Paakspuu

"See ei ole Metsatöllu eluloofilm - see on pigem ikkagi film üldisemalt folkmetalist," toob režissöör Liina Paakspuu, et seda ei tasu ekslikult pidada vaid Metsatöllust rääkivaks filmiks, sest kontekst on palju üldisem.

Metsatöllu liider Markus Teeäär toob välja, et kunstiinimestel on peas ikka sadu ideid ning eks need mõtted meeldivad algul alati, aga kui seda asja nüüd reaalselt tegema hakata, siis tekib selline neutraalne moment, kus hakatakse mõtlema, kuidas seda asja nüüd täpselt teha. "Meiepoolne nõue oli see, et see oleks aus - see ei tohi meie asjaajamist ning kontserdikvaliteeti kuidagi muuta."

"Materjali sai filmi jaoks väga palju, sest kõik liikmed tegid pika nii-öelda "režissööri perepäeva", aga see mis filmi sisse läks, on ikka väike kogus," toob Markus välja selle, et tegelikult see materjal, mis ülesse filmitud, oli palju pikem. "Aga filmiinimesed said väga hästi hakkama - me ei tundnud kuidagi, et me peaks midagi teistmoodi tegema, sest nad toimetasid enda asju seal kusagil kõrval."

Selle filmi abil on Markus hakanud ka enda minevikku rohkem mäletama. "Kui seda filmi nüüd vaatad, siis tuleb meelde, et tõesti, oligi selline moment - kui aga üks ajakirjanik küsis, et kust see bändi nimi näiteks tuli, siis seda ma tõesti ei mäleta," toob ta aga välja, et nad ei suutnud kogu bändi peale isegi välja mõelda, kuidas nad selle Metsatöllu peale täpselt tulid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: