Jean-Philippe Toussaint: kirjandus vaatab kogu aeg tänapäeva maailma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Madeleinesantandrea. Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki

Tänapäeva Belgia tuntuim kirjanik Jean-Philippe Toussaint on Eestis Prantsuse Instituudi korraldatud festivali Accord raames. Temalt on ilmunud 12 raamatut, kaks neist ka eesti keeles, kuid poes ei leia neist enam ühtegi. Kümme aastat kirjutas Toussaint Marie-tetraloogiat, mis on aegadeülene armastuslugu.

Kirjanik Jean-Philippe Toussaint usub, et kirjandus jälgib kogu aeg tänapäeva maailma - reaalset maailma, mis on meie ümber. "Kirjanikud peavad olema väga tähelepanelikud ja püüdma seda kirjeldada."

Toussaint peab end viimase põlvkonna esindajaks, kes on üles kasvanud paberkandjal ilmunud kirjanduse najal ja hindab seda enam kui digivõimalusi. Samas on ta enda kodulehekülg kõike muud kui tavaline, sest sisaldab ka tema raamatute mustandeid.

"Ma pole soovinud luua oma leheküljest tavalist kirjastuselehte, vaid midagi erilist. Seega oli isegi raske luua midagi, mis on just internetile omane. Soovisin panna kõik online'i ja need, kes mu lehekülge külastavad, saavadki tegelikult võimaluse sobrada mu arvutis, kus kõik on kättesaadav," toob Toussaint välja, miks tema kodulehekülg just selline on.

Toussainti viimane raamat kannab peakirja "Football" ja käsitleb jalgpallifenomeni, mis on ühendavaks lüliks kirjanduse ning kirjaniku enda lapsepõlve vahel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: