Musica Sacra: klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots ({{commentsTotal}})

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots
Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots Autor/allikas: Pärnu Ooper

Täna kell 16.00 esitab Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots Pärnu Eliisabeti kirikus Johann Sebastian Bachi, Edvard Griegi ja Maurice Raveli loomingut György Kurtagi ja Max Regeri seades klaverile neljale käele.

Klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots on edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja andnud kontserte paljudes Eestimaa paikades. Klaveriduode klassikalise repertuaari kõrval on duo erilise tähelepanu all transkriptsioonide esitamine.

Ebe Müntel omandas magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja ja Tanel Joametsa klaveriklassis. Solisti ja kammermuusikuna on ta esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Tšehhis, Saksamaal ja Itaalias. Käesoleval ajal töötab Ebe õpetaja ja kontsertmeistrina Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis.

Jorma Toots lõpetas Eesti Muusikaakadeemia professor Lilian Semperi klaveriklassis ja omandas seejärel magistrikraadi professor Matti Reimanni kammeransambliklassis. Ta on läbinud ka mitmeaastase vabaimprovisatsioonikursuse Anto Petti juures. Erinevate ansamblipartneritega on ta edukalt esinenud paljudel kammermuusikakonkurssidel ja -festivalidel Eestis ja kaugemal. Praegu täiendab ta ennast EMTA doktorantuuris, töötab õpetajana Tartu Muusikakoolis ja õppejõuna Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm õpilastele, mille raames õpilaste rühm ja neid saatev juhendaja pääsevad kontserdile tasuta (info ja registreerimine ooper@parnu.ee).

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pärnu OoperHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: