Jaan Toomik avab isiknäituse Temnikovas ja Kaselas ({{commentsTotal}})

Jaan Toomik. Visand teosele
Jaan Toomik. Visand teosele "Smells Like Old Men's Spirit" (detail), 2013 Autor/allikas: T&K

Homme avatakse Temnikova & Kasela galeriis Jaan Toomiku näituse "Smells like old men's spirit". Toomiku esimesel isikunäitusel Temnikova & Kasela galeriis näidatakse tema uusi maale ja ühte videoteost.

Nagu vihjab ka pealkiri, tegeleb näitus võimekuse, läbikukkumise ja vanuse tajumise ideedega. Kasutades ennast modellina, võtab Toomik erinevaid seisukohti ja elab sisse mitmetesse erinevatesse stsenaariumitesse, jätkates iseenda kui reflektsioonipaiga uurimisega. Kuigi teosed on läbi imbunud Toomikule iseloomulikust paatose äärel asuvast eneseirooniast, on neis ka kunstniku hiljutisele loomingule omane teistsugune toon: ektravertsed performance'id on asendunud sissepoole suunatud protsessiga. Tagasipöördumine figuratiivse maali juurde ei ole juhuslik, kuid samas videoga kõrvutatuna ei tundu see olevat ka lõplik. Siin on käepäraste küsimuste kaudu välja toodud maaliprotsess ise, ja seegi tegevus ei pääse kunstniku sarkastilisest huumorist.

Jaan Toomik (s. 1961 Tartus) on Eesti maali-, video- ja etenduskunstnik. Ta on osalenud paljudel näitustel nii Eestis kui välismaal, muuhulgas esimesel Manifesta biennaalil (1996) ja 4. Berliini kaasaegse kunsti biennaalil (2006). Toomik on esindanud Eestit Veneetsia biennaalil kahel korral - 1997. ja 2003. aastal. Toomiku töid on hiljuti näidatud ARTRA galeriis Milaanos, Pop/off galeriis Moskvas (2012); Vaal galeriis Tallinnas (2011) ja Turu Kunstimuuseumis Soomes (2010).

Avamine toimub 5. novembril kell 18. Näitus jääb avatuks 9. jaanuarini 2016.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: T&KHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: