Võru keele mõistmine on jäänud lahjemaks ({{commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing / ERR

Üle vana-Võromaa on käimas võrukeele nädal, mille eesmärgiks on tõsta esile võru keelt ning julgustada inimesi seda kasutama.

Nädala raames korraldatakse koolides ja lasteaedades kohtumisi Võru kultuuriruumi tegelastega, tehakse võrukeelset kooliraadiot ja loetakse võistu võru keeles ette. Samas toimuvad üle-Eesti ka uue võrukeelse lastelauluplaadi esitluskontserdid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Võrukeele nädala eestvedajate hinnangul Võru instituudist on küll kõnekeele mõistmine jäänud lahjemaks, aga tahtmine kõnelda kasvanud suuremaks. "Igatahes igatmoodi on aru saada, et just väikestes koolides on kasvanud nagu armastus ja tahe oma keele vastu. See on selge," kinnitas Võru instituudi võru keele ja kultuuri projektijuht Tiia Allas.

Kääpa kooli huvijuht Jana Kähri sõnul on oluline, et Võrumaal elavad inimesed võru keelt ära ei unustaks ning juba homme Võrumaa keskraamatukogus toimuv võru keeles ettelugemise päev näitab, et seda pole põhjust ka karta - üritusele on registreerunud rekordiliselt üle poolesaja lapse.

Võru keele nädala raames saab ka igaüks lahendada veebiviktoriini "Ütski tark ei sata taivast". Muu hulgas toimuvad võrukeele nädala raames ka Mari Kalkuni, Tuulikki Bartosiki ja Ramo Tederi võrukeelse lastelauluplaadi "Upa-upa ubinakõnõ" esitluskontserdid.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: