Tallinna peaarhitekt: ükski võistlus ei saa otseselt olla projekteerimistingimuste koostamise aluseks ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Arhitektide liit nõuab Admiraliteedi basseini piirkonna arenduseks uut arhitektuurivõistlust uute võistlustingimustega, ütles Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd, et ükski võistlus ei saa otseselt olla projekteerimistingimuste koostamise aluseks

"Linnaplaneerimise amet koostab praegu projekteerimistingimusi, mille Porto Franco on ise tellinud. Kui need projekteerimistingimused on väljastatud, siis nad muudavad eelmise võistluse tingimusi päris olulisel määral ja sellepärast Arhitektide liidu arvates oleks igati õiglane teha uus võistlus juba uute täpsete projekteerimistingimuste alusel koostatud konkursitingimustega," rääkis Arhitektide liidu aseesimees Peeter Pere "Aktuaalsele kaamerale".

Tallinna linnaplaneerimise amet võtab piirkonna projekteerimistingimuste koostamisel arvesse kaht arhitektuurivõistlusel osalenud tööd - nii esikoha võitnud Chapman Taylori oma kui ka teisele kohale jäänud arhitektuuribüroo Kadarik ja Tüür lahendust. Männi sõnul kasutatakse hetkel alusmaterjalina nii Chapman Taylori kui ka arhitektuuribüroo Kadarik ja Tüür töid.

"Me kasutame mõlemat tööd ära sedavõrd kuivõrd on sealt võtta häid ideid, mis võiksid olla selles piirkonnas, aga kindlasti pärast projekteerimistingimuste väljastamist tuleb projekteerimisega alustada siiski suhtelistelt puhtalt lehelt, kuna mõned tingimused on sellised, mida ei arvesta ükski praegusel hetkel esitatud eskiislahendus," rääkis Mänd.

Arhitektide liit aga nõuab uut arhitektuurikonkurssi, mille tingimused peaksid arvestama kehtiva detailplaneeringuga.

"Arvestades, et ehitusseadustik annab võimaluse ja piirid, mis ulatuses selliseid detailplaneeringuid on võimalik üle vaadata avalikult menetletavate projekteerimistingimuste alusel, me seda ka teeme," kinnitas Mänd.

Arhitektide Liit on konkursitingimuste väljatöötamisel valmis kompromissiks, et võimalikult vähe kahjustada Porto Franco poolt antud ehitustähtaega, milleks on aasta 2018, Eesti Vabariigi sajas sünnipäev.

Porto Franco polnud nõus antud teemat kommenteerima.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: