Karl Martin Sinijärv loomingulist palka ei karda: loomerahvas üldiselt lihtsalt tünni ei teeks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kultuuriministeerium kuulutas välja pilootprojekti, mille põhjal makstakse viiele kirjanikule ja viiele kunstnikule usalduspõhist kuupalka. Kirjanike liidu esimees Karl Martin Sinijärv kinnitas, et tema projekti ei karda.

"Seda, et keegi lihtsalt tünni teeks, seda üldiselt loomerahva hulgas ei ole," ütles Sinijärv, kelle sõnul praktiliselt puuduvad juhtumid, kus kunstnike käest on pidanud näiteks stipendiume tagasi nõudma, vahendas ETV saade "Ringvaade".

Sinijärv lisas, et pilootprojekti pikaajalisuse huvides tuleb palkasid määrates lähtuda kõhutundest, kogemusest ja usaldusest, nii ei saa teenistust määrata näiteks kirjutatud raamatute hulga järgi. "Seda ei ole arvuliselt paigas. On kõvema kaaluga raamatuid, on kergema kaaluga raamatuid. Raamatu kui sellise avaldamine on tänapäeval väga lihtne," arvas Sinijärv.

Sinijärve hinnangul võiks loomingu eest palka saada võimalikult mitmekesine ja esinduslik seltskond. "On oluline, et esimene seltskond, kes tolle sissetuleku peale saavad, oleksid võimalikult väärikad, usaldusväärsed ja tõepoolest hetkel tippvormis tegijad," lausus Sinijärv.

Seda, et projektist võiks sündida uusi tippteoseid, ei lükka Sinijärv samuti ümber. "Ta saab natukene rohkem aega osta endale, hea raamat saab lihtsalt varem valmis, saame seda varem lugeda. See on ju hea," rääkis mees tulevasest kirjanikupalgast.

Tänase seisuga pole ükski loomeinimene veel palgataotlust esitanud, kuid Sinijärv kinnitas, et huvi on selle vastu tuntud. "Ma usun, et me kuivale ei jää," arvas ta.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: