Eesti fotokunstniku pildid jõudsid New Yorgi MoMA seintele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Eesti fotokunstniku Katja Novitskova installatsioone on eilsest alates võimalik näha New Yorgi moodsa kunsti muuseumis. Nimelt avati seal eile uue fotograafia näitus, kus on kaks Novitskovalt eraldi tellitud teost.

Katja Novitskova teosed kuulsas New Yorgi moodsa kunsti muuseumis ehk MoMAs tõlgendavad pilte, mis sel kevadel inimeste teadvusse jõudsid. Näiteks Austraalias avastatud uue ämblikuliigi pilti, millest Novitskova installatsioonid vormistas, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Minu põhiline idee on see, et me sõltume piltidest, me sõltume visuaalsest kultuurist nii palju, et meie idee sellest, mis on maailm, on väga sõltuv piltidest," selgitas Novitskova. Ehk, et ühel hetkel polnud inimkonnal aimugi sellest liigist, kuid nädal hiljem olid pildid interneti kaudu terves maailmas ning pool aastat hiljem installatsioonid moodsa kunsti muuseumis.

Novitskova teosed ilmestavad hästi kogu eile avatud uue fotograafia väljapanekut, mis keskendubki mitte sellele, mis on pildil, vaid milline on foto roll elus.

MoMA fotograafia vanemkuraator Roxana Marcoci sõnul on näitusel 19 kunstnikku ja kollektiivi 14 riigist. "Näitus uurib mõtteviisi, mis on ka näituse pealkirjas ära toodud - pildimeri. Pildimeri viitab ka internetile kui piltide kogumikule, kui piraatluse murekohale, kui võrgustike süsteemile, kuid samuti viitab ta ka fotograafia ideede voolavusele," rääkis Marcoci.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: