Rahvusooper Estonias jõuab lavale Karlsson ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Rahvusooper Estonia toob lavale paljude põlvkondade lemmiktegelase Karlssoni katuselt. Astrid Lindgreni samanimelise jutustuse põhjal kirjutas libreto Wimberg ning muusika Tauno Aints.

Näidendi on lavastanud Ain Mäeots ning lisaks Rahvusooperi solistidele teevad lavastuses kaasa ka Vanemuise, Endla, Tallinna Linnateatri ja Musta Kasti näitlejad.

Helilooja Tauno Aints kujutab Karlssonit ette üsna mitmekihilise ja ülevoolava tegelasena ning on püüdnud seda ka muusikas väljendada. Lisaks meelelahutusele on Karlssoni muusikas aga ka pedagoogiline nüanss."Muusikaajaloo niisugused pärlid, mida lapsed oma muusikaloo tunnis läbivad, on peidetud ühte, teise ja kolmandasse kohta üle terve etenduse," toob Aints välja. "Ma kasutasin ansamblit ja orkestrit selle jaoks, et rütmimustrid ja muusikaline helikeel oleksid võimalikult vaheldusrikas ja lisasin sinna ka tsitaate natukene."

Lavastuse kunstniku Iir Hermeliini sõnul on tegemist dünaamilise ja hoogsa lavastusega, mis peaks rõõmustama nii tänaseid lapsi kui ka nende vanemaid. "Karlsson on täiesti äge, egoitstlik, nartsissistlik - täiega ühe poisi fantaasia ja ma vaatan seda praegu täiesti uue pilguga." Ta rõhutab, et nad ei ole lavale lasereid ja videosid lasknud. "Püüame teha sellist kõrgmadal tehnoloogilist lavastust, aga see on hästi hoogne ja trikke on palju.

Karlssoni rollis lendavad laval ringi Sepo Seemann ja Rene Soom, väikevennaks kehastuvad Mikk Jürjens ja Kaarel Targo ning Majasokuna tirriteerivad vaatajaid Kaire Vilgats ja Juuli Lill. 

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: