Kadrioru kunstimuuseum kuulutas välja kunstikonkursi koolidele "Minu Eesti" ({{commentsTotal}})

Kadrioru kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Koostöös Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutusega Meie Inimesed kuulutab Kadrioru kunstimuuseum välja kunstikonkursi "Minu Eesti".

Muuseumi ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed poolt korraldatud konkurss on seotud Kadrioru kunstimuuseumi uue näitusega "Peterburi ja Dresdeni vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid“.

Nii nagu 19. sajandi alguse kunstnike maastikumaalid polnud ainult paikade jäädvustused, vaid oluline oli just nende mõtestamine, nii palutakse ka õpilastel luua pilte oma kodukohast, lähtudes mitte niivõrd paiga välisest ilust, vaid tähendusest lapsele, tema perele või kogukonnale tervikuna. Maastike jäädvustustes on oluline mõelda teemal "Mis on kodukoht?“.

Konkurss on mõeldud 4.-12. klassi õpilastele kõikidest Põhja-Eesti (Tallinn, Harjumaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa) koolidest, sest just seda, Tallinnast Narvani jäävat ala, on 19. sajandil jäädvustanud ka kunstnik Karl von Kügelgen. Konkursile oodatakse joonistusi, maale, fotosid või videoid, tööd võivad olla käsitsi või arvutiga tehtud.

Tööd tuleb saata kuni 18. novembrini 2015 e-posti aadressile kadriorg.kunstikonkurss@ekm.ee. Saadetud töödest valmib virtuaalnäitus muuseumi kodulehel.

Parimad tööd valib kunstnikest, kunstipedagoogidest ja kunstiteadlastest koosnev žürii (Aljona Tubaleva, Anu Purre, Tiina-Mall Kreem, Kadi Polli). Võidutööde autorid kutsub Kadrioru kunstimuuseum Tallinnasse publikuprogrammile näitusel "Dresdeni ja Peterburi vahel“.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: