Jan Uuspõld: näitlejatöös on kõige olulisem asi fikseerimine ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Uues Toomas Hussari filmis "Luuraja ja luuletaja" astub peaosalise rolli ka Jan Uuspõld, kes saab olema luuraja. Kuigi jõuab publiku ette alles 2016. aasta lõpus, siis uuris "OP" Uuspõllult, mida see film endast kujutab ning kuidas töö kulges. Vaadake täispikka intervjuud kultuuriportaalist.

"Mina olen rohkem selline luuraja mooda ja mulle meeldib mängida sellist tüüpi, kelle kohta võiks küsida, et mis selle mehe peast toimub ja see on Toomas Hussaril eriliselt huvitav ja nurgeline karakter," ütleb Uuspõld kindlalt, et ta ei lootnud, et ta oleks saanud astuda ülesse hoopiski luuletaj rollis. "Teda on nüüd siin proovitud žanriliselt lahterdada, aga praegu me nimetame me seda draamaks, mis on komöödiliste sugemetega," üritab Uuspõld panna filmi kuidagi žanripiiridesse, kuid leiab isiklikust vaatevinklist, et see mahub kõige paremini tegelikult ikkagi tragöödia vormi.

"Stsenaarium on kirjutatud otsekui matemaatilise täpsusega, mis loob minule näitlejana erilise turvatunde - ma ei kujutanud ette isegi, et võtteplatsile saab nii rahulikue südamega," toob Uuspõld välja, et see on meeletult läbikomponeeritud stsenaarium ning tal oli väga mugav võtteplatsil.

"Leida Rammo ütles mulle hiljuti, et näitlejatöös kõige olulisem asi on fikseerimine, aga see mis sul mõttes on, seda sa saad fikseerida, aga kui sa mängid ainult tunnete peale, siis seda sa ei saa fikseerida," lisab Jan Uuspõld sellest, kuidas tema näitlemisse suhtub ja näitlikustab seda näitega, et ta pidi näiteks ühe korra Hussari soovil tegema 14 duublit, kuid kui ta poleks seda mõistusega võtnud, siis oleks ehk isegi 114 pidanud tegema.

Küsimuse peale, kas ta karakter on filmis rohkem Stirlitzi või Bondi moodi, siis naerdes tõdeb Uuspõld, et ikkagi pigem Stirlitz. "Bondi moodi ei olegi üldse - mõnes kohas küll on vihjeid, et see on Bondi moodi, aga siis tulebki ka see huumor sealt välja."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: