Mart Koldits: tahtsime leida elust kõige tavalisemad hetked ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Mart Koldits rääkis OPis argiasjadese poeesiast ja sellest, kuidas sündis täpsemalt värske lavastust "Keegi ei räägi koeraga normaalselt", mis räägibki meile tuntud igapäevastest asjadest.

"Me hakkasime selle lavastusega pihta just nimel selle pärast, et leida oma elust kõige tavalisemad hetked. Üritasime leida need kohad ja hetked, kus inimene regulaarselt iga päev on - on see kas hetk kraanikausis, hetk köögis," toob Mart Koldits selle uue etenduse fookuse välja, et nad üritasid rääkida lavastuses hetkedest, mis tavamõtlemise järgi on null-olukorrad ja draamat ei tohiks nagu olla.

"Üldiselt on need olukorrad ikkagi väga lihtsad - ei ole asjata reklaamplakatil grill," visualiseerib Koldits uue lavastuse nii-öelda "tavalisust". "Ma arvan, et need samad olukorrad, kus kõik inimesed pidevalt on - ma ise loodan küll, et vähemalt mingi aja pärast etenduse nägemist neid hetki sama pilguga elus ei nähta."

"Mina ka enam ühtegi lihtsat asja kodus teistmoodi ei tee, kui hoian koguaeg seda fookust lavastusest tulenevalt," rõhutas Koldits, et nad olid kõik viinud end mingil hetkel sellise kõrvaltvaataja rolli. Etenduse nimi sündis aga sellest, et kui ühel hetkel oli teatris koer, siis mitte keegi ei suhelnud temaga normaalselt, vaid hakkasid kuidagi ninnunännutama.

Ta ei leia, et tema kuidagi eriline juht oleks. "Eks keegi peab juhtima asja, aga üldiselt see lavastus on sündinud meie kannastustest ja rõõmudest, mis me proovisaalis läbi elasime - seal on enamuses näitlejate endi lavastusse toodud olukorrad."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: