Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Kunstimuuseum fantaseerib 75. sünnipäeval uuest majast

Tartu Kunstimuuseumis avati muuseumi 75. sünnipäeval näitus "Uus maja", mille keskmes on õhulossid ja nende purunemine.

Aastakümneid on Tartu Kunstimuuseum fantaseerinud uuest hoonest, tehes aeg-ajalt ka samme unistuse realiseerimiseks, kuid kolmveerandsajandi jooksul pole suudetud mobiliseerida sedavõrd palju ressurssi ja head tahet, et see ka päriselt juhtuks.

Näitus, kus saab näha projekte eri ajastutest, ei ole vaid nostalgiline pilk minevikku, vaid pigem ajaloo kaudu tee otsimine muuseumi edasiseks arenguks.

„Näitus räägib sellest, mida tegelikult olemas ei ole,“ selgitas Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artel AK-le. „Tartu Kunstimuuseumi uut maja on mitmeid kordi planeeritud, on toimunud arhitektuurivõistlused, on olemas üksjagu projekte erinevatele kruntidele. Loomulikult on need õhulossid kogu aeg olnud ka muuseumi töötajate ja kunstirahva peas. See viltune maja, kus me praegu oleme, on loomulikult väga atraktiivne ja näeb väga lahe välja, kuid tänapäevasel tasemel näituste tegemiseks ei ole ta tõesti sobiv.“

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: