Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Narvas avati Laurentsiuse näitusega uus kunstiresidentuur

Narvas avati kunstnik Laurentsiuse näitus. Tegemist on Kreenholmi linnaosas paikneva Narva kunstiresidentuuri esimese ametliku väljapanekuga.

Vanas Kreenholmi Manufaktuuri villas on läbi aegade resideerunud vabrikandid, aga ka nõukogude pioneerid ja isegi punane kaardivägi. Nüüd seavad end hoonesse sisse kunstnikud, kes hindavad võimalust eksponeerida väga suuri maale.

Täna avas siin oma näituse „4+1“ kunstnik laurentsius. Neli lillepilti ja üks portree on väljakutse kaasaegsele maalikunstile.

„Mulle meeldivad sellised teemad, mis võib-olla kaasaegses kunstis ei ole nii väga populaarsed, kust tundub, et justkui ei anna midagi välja imeda,“ selgitas Laurentsius AK-le. „Ma üritan seda mõtteviisi murda, teha portreid, teha lillemaale, mis töötaks kaasaegses kunstis. Võib-olla õnnestus.“

Tulevikus hakkavad Eesti kunstnikud resideeruma Narvas alaliselt, ning saama inspiratsiooni kohalikust tööstusmaastikust.

„Kui see maja leiti, siis läks mõte tööle, et seda võiks kasutada mitte ainult näituste tegemiseks, kuna Narvas juba on galeriid,“ rääkis Narva kunstiresidentuuri projektijuht Marika Alver. „Luua selline loomemaja, kus kunstnikud töötavad, elavad ja eksponeerivad oma kunsti, oma teoseid.“

Laurentsiuse näitus jääb Narvas avatuks kuni 6. detsembrini. Narva kunstiresidentuur peaks aga lõplikult jalad alla saama paari aasta pärast.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: