Jass Kaselaan genereerib teadlikku sõnalist vaikust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jass Kaselaan
Jass Kaselaan "Majakas" (detail), autoritehnika, 2015 Autor/allikas: Tallinna Kunstihoone

Tallinna Linngaleriis on avatud võimsa ja üleva kunstikeelega skulptori Jass Kaselaane isiknäitus "Majakas".

Jass Kaselaan on monumentaalse käekirjaga skulptor, kelle töödes on ülevust, igavikulisust ja filosoofiat. Ta on varasematel näitustel oma töödega sukeldunud elu suurte vastuolude ja müsteeriumide maailma, rääkides muu hulgas elu haprusest, surma püsivusest, inimese manipuleeritavusest.

Jass Kaselaane autoritehnikas installatsioone iseloomustab teadlik sõnaline vaikus. Selle saavutab kunstnik vormide aukartustäratavate mõõtmete ja lakooniliselt täpse sümbolikasutusega, mille sees vaataja saab olla võimalikult avatud aistingutele ja kogemusele, usaldades end Kaselaane tööde meelevalda. Selline usaldus võiks olla ehk parim viis tema teoste kogemiseks.

Erinevalt eelmistest töödest nagu "Valgus on meie jõud", "Aed" (2012), "Jumala hääl", "Objektid väljal"(2013), "Nukkude väljak" (2014) on Jass Kaselaane eesmärk kujutava skulptuuri asemel töötada abstraktse vormiga ja kompositsiooniga Linnagaleriis. Objektide varasem läikivmust pind on asendunud pooltoonidega.

Jass Kaselaan (snd 1981) Tartu Kõrgema Kunstikooli 2006 ning kaitses 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemias magistrikraadi. Alates 2009. aastast on Kaselaan Eesti Kujurite Ühenduse liige. Ta on pälvinud 2011. aastal Anton Starkopfi stipendiumi, 2014. aastal Kristjan Raua ning Köler Prize’i peapreemia.

Näitus jääb lahti kuni 29. novembrini 2015.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Tallinna Kunstihoone

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: