Ivi-Els Schneider: inimesed, kes väärtustavad kodust keskkonda, väärtustavad ka avalikku ruumi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

"OP" käis Lennusadamas koos sisearhitekt Ivi-Els Schneideriga, kes rääkis selle hoone ajaloost ning miks see on niivõrd oluline arhitektuurimälestis.

"Ta ei olegi hea näide ainult sisearhitektuuri vallast, ta on ka arhitektuurse objektina väga põnev." kiidab Ivi-Els Schneider Lennusadamat. "Eks see ajalugu muudab ta niivõrd, sest seda peetakse ju maailmas esimeseks koorikbetooni näiteks ja need samad insenerid Taanis, kes selle konstruktsiooni välja mõtlesid, tegutsesid ka edaspidi väga uhkelt ja Sydney ooperiteatergi on sama büroo järglste tehtud." Lisaks toob ta välja, et Lennusadam on nii põnev ajalugu ja kuigi ta seisis ju meeletult kaua tühjalt, siis oli viimane aeg siia midagi teha. "Ma leian, et vastavalt sellele arhitektuurile on siin hästi mõnus sisu leitud."

"Mul on väga hea meel, et eraisikud on hakanud oma kodusid nii palju korda tegema - ma sõidan ka Eestis palju ringi ja ütleks, et pilt on ikka paremuse poole muutunud." tõdeb Schneider Eesti inimeste kodude kohta. "Minu seisukoht on see, et inimesed, kes väärtustavad oma kodust keskkonda, väärtustavad ka avalikku ruumi ja oskavad kaasa rääkida - see on niisugune koos arenev teema."

Samuti mõtleb Ivi-Els Schneider ka keskkonna ja arhitektuuri mõjust väikeste laste arengule. "Kui täiskasvanu on võimeline analüüsima, miks Linnahall on nii räpakas ja miks ta niisugusesse olukorda on sattunud, siis lapsed ei analüüsi - ta lihtsalt spontaanselt areneb selles keskkonnas, kus ta on." Ta leiab, et seda mõtet ei tohi alaväärtustada. "Laps saab ju sellest keskkonnast kõik, oma silmaringi ja positiivne ruum mõjutab teda ka selles mõttes, et ta ise tunneb ennast paremini."

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: