Raamat "Eesti rahvarõivad" antakse uuesti välja ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

1981. aastal ilmus kolmeosaline koguteos "Eesti rahvarõivad", mis on olnud eeskujuks ja aluseks rahvarõivaste valmistamisel. Nüüd toob Eesti Rahva Muuseum need teadmised ja juhised tänapäeva nõuetele vastavalt, täiendatult ja parandatult, avalikku püsikasutusse.

Esialgu võib teost näha raamatu kujul, hiljem ka digitaalselt, vahendas "Aktuaalne kaamera". Raamatu toimetajate sõnul on algses versioonis mõned põhimõttelised vead. Samuti ei kannata kriitikat fotode ja jooniste trükikvaliteet - seda eriti värvide originaalile vastavuse osas. Uusväljaanne ilmub eesti- ja ingliskeelsena koos lõigete ja mustritega.

"On üle 30 aasta mööda läinud ja on tekkinud uus põlvkond, kes on seda raamatut vajanud," ütles raamatu toimetaja Reet Piiri. Tema sõnul on muuseumi poole korduvalt pöördutud küsimusega, miks raamatut uuesti välja pole antud.

"Kuna raamatus olevad esemed on ju muuseumi kogudest ja Melanie Kaarma imekaunid joonised on meie muuseumi kogus, siis ongi meie poole pöördutud. Lõpuks jõudsime nii kaugele, et andsime välja. Enne olid pooled esemed mustvalgetena, nüüd on kõik pildid värvilised, uuesti uue tehnikaga pildistatud," kirjeldas Piiri.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: