Rahvusooper toob suvel taas lavale "Viiuldaja katusel" ({{commentsTotal}})

"Viiuldaja katusel" Autor/allikas: Rahvusooper Estonia/Pressimaterjalid

Lavastust mängitakse järgmise aasta juunis Estonia teatrisaalis, selle lavastab Georg Malvius, kunstnik on Ellen Cairns ja peaosades esinevad Mait Malmsten, Evelin Võigemast ja Helgi Sallo.

Teatrijuht Aivar Mäe avaldas erilist heameelt selle üle, et Helgi Sallo nõustus muusikalis kaasa lööma. "Oli ju tema koos Jüri Krjukoviga see, kes kakskümmend seitse aastat tagasi maailmakuulsa muusikali eestlaste südameisse laulis. Pidasime lavastuse mängukavasse võtmisel silmas ka Sallo suvist ümmargust tähtpäeva," ütles teatrijuht Aivar Mäe.

Pool sajandit tagasi sündinud muusikalist sai üks menukamaid Broadwayl, kus seda mängiti enam kui kolm tuhat korda – rohkem kui Loewe’ "Minu veetlevat leedit" või Leigh’ "Meest La Manchast". Estoniasse jõudis "Viiuldaja katusel" Georg Malviuse lavastuses esmakordselt 1989. aastal, mil sellest sai aasta teatrisündmus. Suurriigi rõhumise all kannatava juudi rahva olemasolust ja püsimajäämisest jutustav lugu oli taasiseseisvuvas Eestis märgilise tähendusega.

2016. aasta 3. juunil toob Malvius muusikali "Viiuldaja katusel" taas Estoniasse, jutustades loo piimamees Tevjest ja Anatevka värvikast külaelust, inimestevahelistest suhetest, traditsioonidest, rõõmudest ja muredest, armastusest ning pisaraist. Tevje püüab muutuvas ühiskonnas elus hoida rahvuslikke ja usulisi traditsioone, kuid see on järjest raskem, eriti kui tema viis kangekaelset tütart otsustavad kuulata oma südame häält ning valida peigmehed väljastpoolt juudi kogukonda. Lisaks sunnib tsaari käsk juudid oma külast lahkuma.

Üheksa Tony auhinda võitnud muusikal pakatab meeldejäävaist meloodiaist, mille on tuntuks laulnud Jüri Krjukov, Peeter Oja, Helgi Sallo ja Katrin Karisma: "Oleksin ma rikas", "Kosjamoor", "Tõuseb päike, loojub päike" ja paljud teised. 

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: