Ajakirja Muusika novembrinumbris: Sandra Sillamaa, Eesti keelpillimängijate konkurss, Vladimir Spivakov ({{commentsTotal}})

Sandra Sillamaa
Sandra Sillamaa Autor/allikas: Raul Saarmets, Raadio 2

Ajakirja Muusika novembrinumbri kaanel on pärimusmuusik Sandra Sillamaa, kes Margus Haava intervjuus arutleb pärimusmuusiku kuvandi üle tänapäeval ning räägib lähemalt ansambli Trad.Attack! köögi- ja lavapoolest.

Tähe rubriigis avab mitmetahulise muusiku Daniel Barenboimi olemust ja mõttemaailma Marju Riisikamp.

Ulatuslik tõlkekatkend tutvustab vene viiuldaja ja dirigendi Vladimir Spivakovi põnevat raamatut “Vestlused Vladimir Spivakoviga”. Spivakovi oma orkestriga “Moskva virtuoosid” saab kuulda järgmise aasta 17. märtsil ka Tallinnas.

Eduard Tubina tänavusel 110. juubeliaastal ilmunud kahte raamatut “Vestlused Tubinaga” ja “Ballaad” lahkab muusikateadlane Aare Tool. Esimene neist, “Vestlused Tubinaga” jäi augustikuus lahkunud Vardo Rumesseni viimaseks raamatuks, “Ballaadi” andis välja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, autoriks on helilooja poeg Eino Tubin.

Režissöörid Tõnu Virve ja Vahur Laiapea jagavad mõtteid ja muljeid filmidest “Maestro” ja Dorian Supini Arvo Pärdi filmist “Isegi kui ma kõik kaotan”.  Renoveeritud Tartu Pauluse kirikust ja kiriku uuest orelist kõnelevad Virge Joamets ja organist Kristel Aer.

Eesti muusikaelu olulisest sündmusest, nüüd 28 aastat hiljem uuesti taastatud Eesti keelpillimängijate konkursist ja seal osalenud mängijatest räägivad võistluse žürii liikmed. Nendega vestles Ia Remmel.

Jazzisessiooni seekordne külaline on Urmas Lattikas. 

Toimetaja: Valner ValmeHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: