Papist kirjanikud üllatavad lennujaamas saabujaid ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna lennujaam tervitab Eestisse saabujaid meie kirjanike büstidega. Rahva Raamatu algatusel on tänasest lennujaama lugemisnurgas nelja eesti kirjaniku - Anton Hansen Tammsaare, Marie Underi, Lennart Meri ja Sofi Oksaneni portreeskulptuurid.

Need neli 3D-trüki pappskulptuuri esindavad nelja ajastut ja nelja kirjandusžanri. Tammsaare esindab esimese Eesti vabariigi ajastut, Under oli ka üks olulisemaid pagulaskirjanikke, Lennart Meri esindab Eesti kirjanikku okupeeritud Eestis ja Sofi Oksanen tänapäeva piirideta kirjandust. Eesti juurtega Oksanenile on see ka esimene temast tehtud kuju.

"See on väga suur au ja ma olen nii noor," imestas Oksanen AK-s. "Olen üllatunud." Oksanen kirjutab praegu libretot Kaija Saariaho ooperile, samuti on tal tööd uue romaani "Norma" tõlkega, mis ilmub Eestis aprillikuus.

Eesti kirjanduse populaarsus teistes riikides on tänu headele tõlgetele tõusnud.

"Huvi Eesti kirjanduse vastu on päris hea," ütles Eesti Instituudi juhatuse esimees Mart Meri. "Ma ei räägi mitte ainult soomest, vaid ka kaugematest riikidest - nätieks Itaaliast. Kui Sofit pidada Eesti kirjanikuks, siis tema teosed on levinud väga laialt ."

Ehkki kirjanike kujusid on lennujaama madalate lagede alt esmapilgul raske märgata, on nad mujalt tulijale siiski üheks tähiseks siinsest väikesest kultuuriruumist.

"On hästi oluline, et sellele, kes tuleb ega tea midagi, teadvustataks, et meil on oma kirjandus," arvas A. H. Tammsaare majamuuseumi juhataja Maarja Vaino. "See on suurrahvastele üllatus. Oluline, et see siin esil on."

Toimetaja: Mari KartauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: