Festival Animated Dreams näitab uut kodumaist animatsiooni ({{commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Täna algaval animatsioonifestivalil Animated Dreams jõuab vaatajate ette viis uut kodumaist animatsiooni ning oma esimese animafilmiga astuvad üles ka heliloojad Liis Viira ja Ülo Krigul.

Kõige traditsioonilisema vormikeelega on filmidest Kaspar Jancise ja Chintis Lundgreni tööd, vahendas "Aktuaalne kaamera". Ülo Pikkov katsetab oma töös "Sebra" aga filmile joonistatud animatsiooniga, mis annab tegijale rohkem sõltumatust. Režissöör võrdles tööd jazzmuusiku töömeetodiga, milles saab palju improviseerida.

Kolme mehe - Urmas Jõemehe, Hardi Volmeri ja Ülo Kriguli tööna valmis "Urbanimatio". See on ligi tuhatkonna foto toel valminud film lagunevast Euroopast, sellest, kuidas aeg oma tööd teeb.

Omaette probleem on animafilmide juures vaatamisvõimalus. Peamiselt pakub seda vaid Animated Dreams ja ETV. Abi on mõned tegijad aga leidnud digimeediumist, vaatamata sellele, et autoritasu pole seal reguleeritud. Digilevi on ka üks täna alanud PÖFFi filmitööstuse konverentsi teema.

Toimetaja: Kertu LoideHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: