Selgusid Eesti Arhitektide Liidu aastapreemia nominendid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hoonetekompleks Lõuna-Eestis. Autorid: Peeter Pere, Eva Kedelauk, Anna-Maria Erik, Janek Maat
Hoonetekompleks Lõuna-Eestis. Autorid: Peeter Pere, Eva Kedelauk, Anna-Maria Erik, Janek Maat Autor/allikas: Pressimaterjalid

Eesti Arhitektide Liit tegi teatavaks kuus nominenti, kes kandideerivad tänavu esmakordselt koostöös Merkoga välja antavale arhitekti aastapreemia tiitlile. 5000-eurose preemia saaja selgub 4. detsembril Kultuurikatlas toimuval arhitektuuripreemiate galal.

EALi aastapreemia laureaadi valib Soome üks tunnustatumaid arhitekte Rainer Mahlamäki, Finland Prize laureaat ning tänavuse Alvar Aalto arhitektuurikonkursi žürii liige.

EALi arhitekti aastapreemia 2015 nominendid on:

· White Beach Golf klubihoone. Valgeranna küla, Audru vald, Pärnumaa.
Autorid: Jaan Port, Markus Nimik, Katrin Kaevats, Neeme Tiimus

· TTÜ Kuressaare kolledži väikelaevaehituse kompetentsikeskuse katsebasseini ja laboratooriumite hoone. Tallinna tn 19, Kuressaare.
Autorid: Kalle Komissarov, Aet Ader, Mari Hunt, Kadri Klementi, Lembit-Kaur Stöör

· Sõpruse pst 157 büroohoone. Tallinn.
Autor: Indrek Suigusaar

· Hoonetekompleks (elamu, saun, abihoone/garaaž). Tartumaa.
Autorid: Peeter Pere, Eva Kedelauk, Anna-Maria Erik, Janek Maat

· Kentmanni tn 6 elu- ja ärihoone. Tallinn.
Autor: Indrek Allmann

· Villa renoveerimine Pärnus. Lõuna tn 2a, Pärnu.
Autor: Jaak Huimerind

„Käesoleval aastal algatatud konkursisarja eesmärk on tõsta esile ja tunnustada igal aastal üht silmapaistvat arhitektuuriteost ning selle autorit. Sellega tahame anda Eesti Arhitektide Liidu liikmetele, keda täna on 400 ringis, veelgi rohkem motivatsiooni tulla välja uuenduslike arhitektuuriliste lahendustega,“ sõnas Eesti Arhitektide Liidu president Indrek Allmann.

„Konkursi hindamisprotsessis on meile äärmiselt oluline tagada sõltumatus meie liidu enda ja kohaliku kultuuriüldsuse mõjudest. Seetõttu oleme töid hindama palunud rahvusvaheliselt tuntud Soome arhitekti Rainer Mahlamäki, kes on pälvinud ligi 60 erinevat arhitektuuriauhinda, sh mitmeid rahvusvahelisi tunnustusauhindu,“ selgitas Indrek Allmann. „Tegemist on Eestis esimese arhitektuurkonkursiga, mida hindab 100% rahvusvaheline žürii. See tagab, et hinnatakse ikkagi puhtalt arhitektuuri ja võidutöö paistaks uuenduslik ning eriline ka rahvusvahelisest vaatepunktist.“

Eesti Arhitektide Liit annab preemiat välja koostöös AS-iga Merko Ehitus, kellega sõlmiti tänavu juunis viieaastane koostööleping.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: