"PÖFF-i kaheksa ja pool" uuris animafestivali Animated Dreams tagamaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Igal PÖFF-i õhtul ETV2 eetrisse jõudes "PÖFF-i kaheksa ja pool" uuris sel korral täpsemalt, mida kujutab endast 17. korda toimuv animatsioonifestival Animated Dreams. Samuti andis saates intervjuu filmi "Päikese all" lavastaja Vitali Manski.

"Tänavu on filme üle kahesaja ja toimub ligi 50 erinevat linastust. Meil on peamiselt tegemist lühifilmide selektsiooniga - need on sellised 10 kuni 15 minutilised filmid, mida oleme üritanud ka teemaprogrammideks kokku panna," toob välja Animated Dreamsi programmijuht Mari-Liis Rebane. "Filmitegijaid huvitavad kõik aktuaalsed ja kaasaegsed teemad. Asjad nagu sotsiaalmeedia ja virtuaalkultuur jõuavad kindlasti filmikunsti ning kinolinale," tõdeb ta, et see oli üks külg, mida ta selleaastast programmi koostades tähele pani.

Mattias Mälk annab Animated Dreamsilt filmisoovitusi ning toob suure hulga filmide seast välja teosed "Pole elu ilma kosmoseta" ning "Amélia ja Duarte".

Eksklusiivintervjuu annab filmi "Päikese all" režissöör Vitali Manski. "Selle filmi loomise eripära seisneb selle riigi eripäras. Selles, milline nende arust peab olema filmikunst," rõhutab Manski, et Põhja-Koreas filmi tegemine on ikkagi suur katsumus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: