Lavaka IX lend meenutas "Hommik Anuga" saates Pansot ja vanu aegu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

"Hommik Anuga" saates olid külas Madis Kalmet, Roman Baskin ja Toomas Lõhmuste, kes meenutasid Panso päevade valguses ühiselt vanu Lavakunstikooli aegu ning jõudsid seeläbi kohati isegi kurbade tõdemusteni.

"Viimased ajad kohtuma väga harva - kohtume just töö kaudu," toob Kalmet välja, et ega neid kokkusaamisi väga ei ole. Selles valguses on tulevane Panso päeva raames toimuv kohtumisõhtu eriline sündmus ka nende enda jaoks. "Praegu vapustas mind mõte, et aasta on 2015 ja me lõpetasime aastal 1980 - me lõpetasime 35 aastat tagasi teatrikooli," on Kalmet sellest mõttest täiesti hämmeldunud. "Madis - tere tulemast, me olemegi museaalid," ütleb selle peale naljatlevalt Toomas Lõhmuste.

Anu Välba toob välja kõigi nende puhul selle, et nad ei ole enam teatriga pidevalt seotud. "Mitte, et häid tükke vähemaks jääks, aga ise lähed pidevalt kriitilisemaks," toob Roman Baskin välja, miks praegune Eesti teater enam ei suuda nii palju üllatada. Tipplavastustena toovad nad välja aga just need premeeritud ja hinnatud etendused, nende seas nii NO99 "Mu naine vihastas" ja Theatrumi "Joobunud".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: