EV100 raames kuulutatakse välja kunstikonkurss ({{commentsTotal}})

{{1448864568000 | amCalendar}}
Foto: PM/Scanpix

Täna tutvustatakse Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses Eesti Vabariigi 100. sünniaasta tähistamist kunsti valdkonnas ning kuulutatakse välja kunstikonkurss "Rändajad ja kohanejad - kogukondade lood üle Eesti", mille tegevused toimuvad 2017.-2018. aastal.

Konkursile on oodatud nii näitused, seminarid, üksikteosed, loengud, performance'id, festivalid kui teised kunsti kaasavad interventsioonid, mis lähtuvad Eesti ajalugu ja tänapäeva mõjutavatest rännetest ja kohanemistest: põhjustest, miks on Eestisse või Eestist välja rännatud; kogukondade kohanemisest rändamistega ja selle kultuurilisest väljundist Eesti saja aasta jooksul.

EV100 kunstikonkursi eesmärk on vahetada rännete kogemusi Põhja- ja Baltimaade regioonis visuaalkunsti meediumi abil. Eriti soositakse kogukondadega koostöös elluviidavaid ettevõtmisi, mis on suunatud väljapoole suurematest tõmbekeskustest.

"Inimesed liikusid juba sajandeid tagasi kas loodusõnnetuste, näljahädade, sõdade või orjakaubanduse eest pagedes. Tänapäeva vabaturumajandus ja transpordivõimalused soosivad liikumist veelgi. Euroopasse on jõudnud suur asüüliotsijate laine Lähis-Idast, mis tähendab Euroopa senikogematut muutumist. Seetõttu on teema aktuaalne ja mitmekihiline," ütles EV100 kunstikonkursi žürii liige Aro Velmet.

Konkursiga otsitakse projekti ühe eestvedaja Maria Arusoo sõnul vastuseid mitmetele küsimustele. Kuidas mõtestavad oma kuuluvust rändajad Eestisse või väljarändajad? Millist tähtsust omab rangelt paiga ja keelega seotud rahvusidee tänases ränderohkes maailmas? Milliseid identiteete konstrueerivad rändajad ise? Mis on kunsti võimalused loomaks kultuuriruumi, mis toetab kogukondlikku solidaarsust ja üksteise märkamist?

Kunstikonkursiga väljavalitud projektid on plaanis kombineerida rahvusvahelise kuratooriumi kokku pandud programmiga. Kõiki sündmusi saab ühendama veebiplatvorm, mis kajastab ja salvestab kõik suurprojekti tegevused 2017.-2018. aasta lõpuni.Konkursi eelarve on 50 000 eurot. Toetuste arv ja eraldatavad summad otsustatakse žürii koosolekul konkursi alusel. 

Kunstikonkursi žürii moodustavad Maria Arusoo ja Rebeka Põldsam (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus), Merilin Piipuu (Okupatsioonide Muuseum), Tiit Pruuli (EV100 juhtrühma liige), Garri Raagmaa (linnauurija), Veronika Valk (arhitekt), Aro Velmet (ajaloolane).

Üritus algab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses täna kell kell 14.00. Taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2016.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: